Floppotron, když disketovky zpívají

Znáte Floppotron? Na předchozí dvě iterace projektu jste na svých toulkách po YouTube bezpochyby narazili, ale pokud vám zrovna paměť neslouží, pak vězte, že jde zařízení produkující hudbu, které je složené z poněkud neobvyklých nástrojů - disketovek, harddisků a skenerů.

Zapomeňte na předchozí pokusy, nebo dokonce rozličné variace na stejný koncept. Vše bledne v porovnání s monstrem, kterým je nový The Floppotron 3.0. Ten obsahuje plných 512 disketových mechanik (třiapůlek), 16 pevných disků a 4 skenery. Plus spoustu podpůrné kabeláže, na míru stavěných komponent a pochopitelně i podpůrný software, bez kterého by Floppotron oněměl.

Základní představu o funkčnosti celé té šílenosti vám může poskytnout diagram níže, pro další detaily přejděte na webovou stránku projektu. Kromě prezentačního videa výše, kde zazní pár notoricky známých melodií, vás bude bezpochyby zajímat i hlavní motiv ze Star Wars.

Floppotron, když disketovky zpívají

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Floppotron, když disketovky zpívají"

  • mop napsal:

    Přiznám se, že až do zhlédnutí tohohle videa jsem netušil, že autorem téhle muziky je Čech a ještě k tomu strejc Julka Fučíka.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1 552 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš DIDAKTIKRetro podložka pod myš DIDAKTIK 230 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle