FreeCol 1.0.0, klon Colonization zdarma

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Open-source klon prastaré Colonization pojmenovaný nenápaditě FreeCol nespadl z čistého nebe, je ve vývoji již od roku 2003, tedy dlouhých 20 let. Nedávno ovšem došlo k velké události, kdy hra konečně dospěla do verze 1.0. Komu se tedy nechtělo riskovat s rozdělanými beta verzemi, leč a) by si rád zahrál Colonization bližší současným standardům, b) nechce za hry platit, takže oficiální Sid Meier's Civilization IV: Colonization mu nevoní, má konečně příležitost.

FreeCol 1.0.0, klon Colonization zdarma

S pravidly "classic" je hra po stránce mechanik věrná původní Kolonizaci, volitelná jsou i pravidla nová. Změn doznala grafická stránka, která původní jednoduché 2D vyměnila za... a teď jsem vás vyděsil, ne, není to 3D, je to stále 2D, ovšem izometrické. Našince potěší fakt, že je automaticky navolen překlad do jazyka českého.

FreeCol je prudce multiplatformní, je totiž psaná v jazyce Java, pro spuštění potřebuje JVM verze 11 a výš, a také displej s rozlišením 1024x768. Dostupné jsou balíčky pro Windows, Linux a MacOS.

Tedy vzhůru do cizokrajů kosit domorodce meči i chorobami! Pokud se vám snad obsah hry nezamlouvá, přeci jen, někteří jedinci jsou na tyhle kolonizační praktiky poněkud citliví, doplním pro úplnost i odkaz na FreeCiv, open-source klon Civilizace.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"FreeCol 1.0.0, klon Colonization zdarma"

 • Ronoath napsal:

  Nějaká starší verze existovala i pro PalmOS, to jen tak pro zajímavost.

 • Xspy napsal:

  No mne na těchle prvních civilizacích neskutecně štval karusernpřeklikávaní jednotek ..Prostě vidím vezmu táhni ne skakání v kolotoči kolo co kolo . Minulý týden jsem hrál Slova Centauri a zjistil jsem že větsinou jsem nechával aať mi jednotku ovládá počítač …hrál jsem misi skoro do rána ,pak hra spadla a já znechuceně zaklapla noťas a šel spát :(

  • Sledge napsal:

   Aspoň, že se můžeš vymluvit na pád, nejhorší, co se mi stane v CIVce je, , když po několika hodinách hraní zjistím, že je to zase celý v pytli a nemá smysl hrát dál :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš AMIGARetro podložka pod myš AMIGA 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle