Snood Bloober, nový klon zvukové karty Sound Blaster 1.0

Z hloubi Twitteru na mě vybublal zajímavý projekt pojmenovaný Snood Bloober. Jde o nový klon původního modelu zvukové karty Sound Blaster od Creative Labs, tedy CT1320A / CT1320B.

K čemu to? Inu, nových zvukovek schopných běhu v osmibitovém ISA slotu není nikdy dost! A někteří z nás se ani na skromném XTčku nespokojí s otravným PC pištěním speakeru.

Za projektem stojí jistý eric, jehož práci můžete sledovat na blogu tubetime.us. Článek o kartě Snood Bloober jsem ovšem nenašel, veškeré informace jsou z autorova twitter účtu. V tuto chvíli tedy víme, že prodej hotových karet není na pořadu dne, ovšem v plánu je uvolnění veškerých podkladů v podobě open source. Výhledově si tak ti zdatnější z nás budou moci kartu sami zbastlit :)

Snood Bloober, nový klon zvukové karty Sound Blaster 1.0

Nezbývá než zvolat: "Sláva OPL2 čipu!"

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 394 Kč měsíčně

Již přispělo 14 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »