Galaga nově i pro Commodore 64

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Prastará Galaga vyšla původně roku 1981 na automatech, a později se dočkala několika portů na rozličné platformy, jako jsou např. NES, Atari 7800, MSX, Sharp MZ-800 či Sord M5. Na ty v naších končinách vyloženě profláknuté, tzn. ZX Spectrum, Commodore 65, popř. ATARI 800, bavíme-li se o osmibitech, se ovšem nedostalo.

Galaga nově i pro Commodore 64

Na takovém C64 jste si až roku 2017 mohli zahrát "jen" poctu Galaze pojmenovanou Galencia. Nyní si můžete zahrát vizuálně sice chudší, ale originálu věrnější fanouškovský port pojmenovaný jednoduše Galaga. Tedy, vlastně věrnější ne originálu, ale jeho oficiálnímu portu pro NES, protože původní arkádová verze používá celých 288 řádků grafiky, zatímco na C64 se musíte spokojit s 200 (NES verze 224).

Galaga pro C64 se dá hrát i ve dvou hráčích v kooperativním módu. Zdrojové kódy hry najdete na GitHubu, hra je samozřejmě ke stažení zcela zdarma.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Galaga nově i pro Commodore 64"

  • Doomtrooper napsal:

    Galaga je klasika ale pro mě ji absolutně zastínila MOON CRESTA u které jsem strávil nespočet hodin na ZX Spectru a Didaktiku. Z toho co jsem se dočetl je snad ještě o rok starší než samotná Galaga ale v mnohém ji předčila i na těch arkádových strojích. No, vřele doporučuji.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle