Game Boy Advance HDMI mod

Displeje jsou asi největší bolestí starých handheldů. Skutečně dobře začaly vypadat tak od DS Lite, s přimhouřením oka od GBA SP AGS-101. Ale vše předtím je větší či menší peklo. Mizerný kontrast, absence podsvícení, rozmazaný obraz atd. (Výjimkou budiž Game Boy Pocket, ten je fajn.) Kdo kdy v ruce držel Game Gear, Lynx či GBA ví, o čem mluvím.

Bohužel dostat z většiny přenosných konzolí obraz přímo na TV či monitor je peklo, většinou si to žádá pokročilejší bastl. Ovšem výsledek může být znamenitý, jako je tomu v případě HDMI modu pro Game Boy Advance. O převod RGB na HDMI signál se stará FPGA, a to včetně několika režimů rozumného škálování do 1280x720. Samozřejmostí je sloučení audia přímo do HDMI výstupu.

Má jediná výtka k projektu jde za estetickou stránkou - GBA vypadá, jako by se mu na ksicht přisál facehugger! :) Modifikace historického hardware mě v tomto případě příliš netrápí, na tomto konkrétním modelu se dá hrát skutečně jen v případě, že máte přímo nad hlavou zdroj světla jasnější než tisíc sluncí.

Game Boy Advance HDMI mod

A pro úplnost - nejde o úplně nový projekt, ale všiml jsem si ho až teď. A ještě pro zajímavost - existuje i podobný projekt pro Game Gear - GGHD.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Neutíkejte! Líbil se vám článek? Tak jej podpořte sdílením :)
Případně zvažte finanční podporu webu - přestane vás obtěžovat reklama ;)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

SINTECH-SHOP.CZ