Generujte QR kódy pod DOSem

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Přepadla vás někdy naléhavá touha vygenerovat si QR kód z útulného pohodlí příkazové řádky v DOSu? Že ne? Nejste divní? Že ano? Pak v pořádku, nyní na to máte nástroj.

Generujte QR kódy pod DOSem

Jmenuje se QRSAY a jeho ovládání nemůže být jednodušší. Prostě coby parametr udejte požadované textové sdělení a zírejte na tu QR krásu. Popř. si jí uložte do souboru pro pozdější použití.

Informační perlička na závěr - utilitka QRSAY je napsaná v Pascalu a zdrojáky jsou volně dostupné k dalšímu experimentování.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Generujte QR kódy pod DOSem"

 • Laaca napsal:

  SUPER !!!
  Chystal jsem se k portování podobné utilitky pro Win32/Delphi. Díky tomuhle prográmku už nemusím, převzít a upravit QRSAY bude mnohem jednodušší.

 • Powerack napsal:

  Hláška z Horkého léta jedničky :-D
  A jo, sem tam se taková věcička hodí, ale lidi obvykle sáhnou po online generátoru, kterých je plná zadel, umí toho více a je to pohodlnější. Tohle je více či méně spíš taková zbytečnost. Jen taková ukázka, že to i pod DOSem jde.

 • Laaca napsal:

  No hele, já si dovedu představit, že v nějakém DOSovém IDE ti debugger vygeneruje QR kód s internetovou adresou. Ty si ji z obrazovky nasnímáš svým telefonem a propojíš se tak do moderního světa, internetů a podobně a tam získáš pomoc s laděním programu.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle