Microsoft uvolnil zdrojové kódy GW-BASIC

Před nedávnem uvolnil Microsoft zdrojáky k operačním systémům MS-DOS 1.25 a 2.0. A přemlouvání prastarých disket k vydání svých pokladů zjevně pokračuje, byly totiž uvolněny zdrojáky k Microsoft GW-BASIC.

Microsoft uvolnil zdrojové kódy GW-BASIC

Microsoft GW-BASIC je interpret jazyka BASIC, který vychází z IBM Advanced BASIC (BASICA), který sám vychází z Microsoft BASIC, tedy produktu, který vyvinuli Paul Allen a Bill Gates původně pro počítače Altair 800, a který stál na samém počátku firmy Microsoft. Následovník GW-BASICu je Microsoft QuickBASIC, jehož odnoží je pak známý QBasic.

K dispozici jsou zdrojové kódy původní verze GW-BASICu z roku 1983 vydané pod MIT licencí. Téměř čtyřicet let staré soubory obsahují kód v assembleru, naštěstí podrobně komentovaném, znalci staré moudrosti a zapomenutých umění se zajisté zorientují bryskně.

Další informace naleznete na Microsoft devblogu.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 202 Kč měsíčně

Již přispělo 12 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »