Herní TIP: OpenXcom Final Mod Pack (FMP)

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

OpenXcom považuji za jeden z nejzásadnějších herních počinů posledních let, dohrál jsem díky němu UFO nespočetněkrát, ale jestli jsem něco víceméně opomenul, jsou to mody. Čas chybu napravit a rovnou ve velkém stylu, tedy instalací projektu Final Mod Pack.

A po pár hodinách hraní nemůžu než doporučit instalaci i vám. FMP je kompilace komunitních modů, která původní hru rozšiřuje velmi citlivým způsobem. Veškerý původní obsah tu stále je, ovšem doplněný zleva zprava o novinky, ať už jde o výzbroj, výstroj, stíhače, emzácké rasy, ufa, výzkum atd. Vše vyváženo tak, aby to nenásilně zapadlo do původní hry.

Zásadním rozdílem je výzkum, který je nyní podstatně náročnější a rozvětvenější. Zapomeňte na laserové pušky po pár týdnech herního času, zcela záměrně vás hra mnohem déle drží v "low tech" fázi, kdy na základě mimozemských technologií vylepšujete pozemskou výzbroj.

K tomu připočtěte neporovnatelně vyšší variabilitu cizáckých korábů, přidejte nové emzáky, novou grafiku prostředí v taktických misích, nové zbraně atd., a dostáváte náramně účinný prostředek proti největší slabině jinak skvělého originálu - repetitivnosti. Nezbývá než doufat, že svěží variabilita vydrží až do velkého finále v Cydonii :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Herní TIP: OpenXcom Final Mod Pack (FMP)"

  • lasice napsal:

    já, ač UFO – Enemy Unknown řadím na první místo turn based strategií mého pomyslného žebříčku, jsem openxcom ještě nikdy nehrál, ups co to??? :D momentálně mám enemy unknown rozehrané a hned potom chci rozjet terror from the deep, kterej jsem nikdy nedohrál, asi je čas se podívat i na openxcom ;)

  • Walker napsal:

    Take jsem to take zprovoznil a je to PECKA DIKY!!!

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle