XCOM

(XCOM - všechny články)

Hrajte UFO kdekoľvek s OpenXcom Extended (OXCE)

Slegde prednedávnom opäť navštívil OpenXcom (OXC) a rozhodol sa dať šancu módom, aby nehral tú istú hru stále dookola. Pretože aj keď je nejaká hra vaša srdcovka, nevyhnutne sa vám po x dokončeniach aspoň trochu ohrajte. Čo ale keď tento problém u Xcomu nemáte, ale trápi vás nedostatok času na hranie? V práci to pochopiteľne nejde, doma sa musíte venovať rodine, ako z toho von? Pokiaľ jazdíte hodne v MHD, možno pre vás nám východisko. OXC totiž ako open source… celý článek »

Herní TIP: OpenXcom Final Mod Pack (FMP)

OpenXcom považuji za jeden z nejzásadnějších herních počinů posledních let, dohrál jsem díky němu UFO nespočetněkrát, ale jestli jsem něco víceméně opomenul, jsou to mody. Čas chybu napravit a rovnou ve velkém stylu, tedy instalací projektu Final Mod Pack. A po pár hodinách hraní nemůžu než doporučit instalaci i vám. FMP je kompilace komunitních modů, která původní hru rozšiřuje velmi citlivým způsobem. Veškerý původní obsah tu stále je, ovšem doplněný zleva zprava o novinky, ať už jde o výzbroj, výstroj,… celý článek »

Dohráno (a rozhodně ne naposledy): XCOM 2

– Neporazitelný Sledge: Tak moment! Pokud si dobře vzpomínám, tak jsem emzákům nakopal jejich geneticky vyšlechtěné řitě! Nesčetněkrát! – Zákeřný vývojář: No, víte, to máte tak, my jsme jako chtěli sérii posunout dál, no, a přišlo nám jako prima nápad, že by hráč, hehe, bojoval s emzáky z pozice odboje. Partyzáni, guerilla, mimozemštani nám vládnou pevnou rukou, rozumíte. – NS: Desítky hodin! Desítky hodin lítého boje se šmejdem s vesmíru a všechno k ničemu? Nic z toho se nestalo?! -… celý článek »

Ještě-pořád-ne-ale-už-skoro-dohráno * X-COM: Terror from the Deep

Teror z hlubin byl pro mě vždy jen “to horší UFO”. Jiný, ošklivější vzhled, ale v jádru stejná hra. Po několika desítkách hodin hraní, ze kterých mě bolí každý kloub na pravé ruce, musím konstatovat, že TFTD je více než jen pouhým přebarvením a datadiskem. Bohužel… Ze základních stavebních kamenů se od jedničky nezměnilo vůbec nic. Ovšem každé stránce hry podstatně narostl faktor zákeřnosti. Ne jen obtížnosti, ale opravdu zákeřnosti. Je to hra pro X-COM veterány, kteří v Enemy Unknown… celý článek »

Testujte OpenXcom – Terror from the Deep

Okamžik, kdy konečně dohraju X-COM: Terror from the Deep, se blíží! Parta, která má na svědomí skvělý OpenXcom, tedy freewarovou reimplementaci původního Enemy Unknown, nepolevila ve snažení. Naopak, dále engine upravuje tak, aby se dal bez problémů spustit i díl druhý, tedy výše zmíněný Terror from the Deep. Co přesně to neznamená? Inu to, že za nějaký čas si zahrajeme “terror” odladěný, bez chyb (strom výzkumu!) a s mody (doufám třeba v menší parníky). Finální verze je sice ještě daleko,… celý článek »

OpenXCOM 1.0

Docela hezky se to sešlo. Třicáté narozeniny zaklepaly na dveře a pokusily se mě uvést v hlubokou depresi, ale cožpak může být člověk smutný, když před několika dny dospěl projekt OpenXCOM do verze 1.0?! Pokud jste poslední roky trávili zavřeni ve sklepě zaneprázdněni obranou planety ve staré klasice UFO: Enemy Unknown, vězte, že OpenXCOM je moderní open-source engine značně rozšiřující možnosti původní hry. Zmizely prastaré bugy a problémy se spuštěním UFA na moderních platformách, přibyla modovatelnost a s ní obrovský… celý článek »

XCOM… ale že to trvalo!

Konečně. Konečně je tu po nespočtu nemastných neslaných následovníků hra, která snese srovnání s originálem. Trochu paradoxně především proto, že otrocky nekopíruje, ale naopak v některých ohledech nenechává kámen na kameni. Pokud teprve přemýšlíte o koupi, vězte, že nemá smysl váhat. Recenze napříč herními magazíny nešetří superlativy a po prvním dohrání na normální obtížnost jim dávám za pravdu. Je to nářez. Nemá smysl se tu pokoušet o nějaké objektivní hodnocení, zkušeně sepsané recenze najdete jinde, přispívám tedy do mlýna spíše… celý článek »

Rogue-like XCOM? X@Com!

Klasická UFA znáte nazpaměť, všechny mizerné předělávky a duchovní pokračování jste dohráli a při zmínce o nejnovějším XCOM: Enemy Unknown se vám samým vzrušením klepou kolena? Pak vás určitě bude zajímat X@Com, minimalistická variace na klasické UFO téma. X@Com je zatím jakýmsi technologickým demem, ochutnávkou, která naznačuje, kudy se hra ubírá. Napovědět nám může už podtitul The X-COM RL, kde RL znamená rogue-like. Cílem projektu je přenesení principů ze série X-COM (resp. prvních dvou dílů Enemy Unknown a Terror from… celý článek »