XCOM

(všechny články o hře XCOM)

Dohráno (a rozhodně ne naposledy): XCOM 2

– Neporazitelný Sledge: Tak moment! Pokud si dobře vzpomínám, tak jsem emzákům nakopal jejich geneticky vyšlechtěné řitě! Nesčetněkrát! – Zákeřný vývojář: No, víte, to máte tak, my jsme jako chtěli sérii posunout dál, no, a přišlo nám jako prima nápad, že by hráč, hehe, bojoval s emzáky z pozice odboje. Partyzáni, guerilla, mimozemštani nám vládnou pevnou rukou, rozumíte. – NS: Desítky hodin! Desítky hodin lítého boje se šmejdem s vesmíru a všechno k ničemu? Nic z toho se nestalo?! -… celý článek »

OpenXCOM 1.0

Docela hezky se to sešlo. Třicáté narozeniny zaklepaly na dveře a pokusily se mě uvést v hlubokou depresi, ale cožpak může být člověk smutný, když před několika dny dospěl projekt OpenXCOM do verze 1.0?! Pokud jste poslední roky trávili zavřeni ve sklepě zaneprázdněni obranou planety ve staré klasice UFO: Enemy Unknown, vězte, že OpenXCOM je moderní open-source engine značně rozšiřující možnosti původní hry. Zmizely prastaré bugy a problémy se spuštěním UFA na moderních platformách, přibyla modovatelnost a s ní obrovský… celý článek »

XCOM… ale že to trvalo!

Konečně. Konečně je tu po nespočtu nemastných neslaných následovníků hra, která snese srovnání s originálem. Trochu paradoxně především proto, že otrocky nekopíruje, ale naopak v některých ohledech nenechává kámen na kameni. Pokud teprve přemýšlíte o koupi, vězte, že nemá smysl váhat. Recenze napříč herními magazíny nešetří superlativy a po prvním dohrání na normální obtížnost jim dávám za pravdu. Je to nářez. Nemá smysl se tu pokoušet o nějaké objektivní hodnocení, zkušeně sepsané recenze najdete jinde, přispívám tedy do mlýna spíše… celý článek »

Rogue-like XCOM? X@Com!

Klasická UFA znáte nazpaměť, všechny mizerné předělávky a duchovní pokračování jste dohráli a při zmínce o nejnovějším XCOM: Enemy Unknown se vám samým vzrušením klepou kolena? Pak vás určitě bude zajímat X@Com, minimalistická variace na klasické UFO téma. X@Com je zatím jakýmsi technologickým demem, ochutnávkou, která naznačuje, kudy se hra ubírá. Napovědět nám může už podtitul The X-COM RL, kde RL znamená rogue-like. Cílem projektu je přenesení principů ze série X-COM (resp. prvních dvou dílů Enemy Unknown a Terror from… celý článek »