Hotovo! Vyšel KeeperFX 1.0.0 (Dungeon Keeper)

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Projekt KeeperFX bezpochyby znáte, viz KeeperFX, open-source remake klasiky Dungeon Keeper. V kostce: jde o léta vyvíjený port, jehož cílem je open-source reimplementace RTS legendy Dungeon Keeper. KeeperFX je hratelný celé roky, pěkně z pohodlí moderních Windows, s podporou vysokých rozlišení, se slušnou porcí komunitního obsahu, s chytřejší AI, s lepším ovládáním atd. Prostě ultimátní způsob, kterak si užít klasiku.

Hotovo! Vyšel KeeperFX 1.0.0 (Dungeon Keeper)

Právě dnes došel KeeperFX k zásadnímu milníku, byla vydána verze s označením 1.0.0, která se definitivně odstřihla od původního kódu, přepsáno bylo skutečně vše. Což znamená, že vše z původní hry funguje i v portu, a padla řada omezení, která originál svazovala. Např. mapy nyní mohou být větší či menší než výchozích 85x85 polí. Doplněny byly dvě nové jednotky, time mage a druid, nově je podporován vyšší framerate, byl upraven bug s pádem v 4K rozlišení, byly rozšířeny možností modování, byly doplněny nové překlady atd. Je toho docela dost, kompletní seznam naleznete zde.

Nelze nezmínit funkční multiplayer přes TCP/IP, máte-li tu možnost, neváhejte ;) A sólisti se mohou vyblbnout ve free play mapách.

Hotovo! Vyšel KeeperFX 1.0.0 (Dungeon Keeper)

KeeperFX 1.0.0 stahujte na webu projektu, popř. na GitHubu, kde najdete i zdrojové kódy. Ke spuštění budete samozřejmě potřebovat i data z původní hry, tu najdete na GOG.

Techniké dodatky: Pokud vám archiv nejde rozbalit (mně nešel v Total Commanderu), použijte 7-zip. Rozlišení, mezi kterými lze pak ve hře přes ALT+R přepínat, zadejte v souboru keeperfx.cfg.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle