Intellivision Amico, další retro konzole na obzoru

1701.cz - retrogaming merch

Inu, každý by si rád uzobl z chutného koláče retroherní nostalgie. Další zombií, která se souká z mělkého hrobu, je značka Intellivision, a to v podobě zbrusu nové herní konzole jménem Amico. Ta přímo navazuje na původní herní systém Intellivision z roku 1979.

Těšit se můžeme na předělávky klasických her doplněné a moderní funkce, jako jsou online hra více hráčů či žebříčky nejvyšších skóre, stejně jako se můžeme se zvednutým obočím pozastavit nad velmi svéráznými ovladači, u kterých se výrobce vydal cestou pohybových senzorů a velké dotykové plochy. Na klasický gamepad zapomeňte.

Intellivision Amico, další retro konzole na obzoru

A zapomeňte i na fotky konzole, vše je zatím ve stádiu návrhů a vývoje. V plánu je HDMI výstup, wifi a USB porty. Plánován je i online obchod s hrami, přičemž cena jednotlivých titulů by neměla přesáhnout 8 dolarů. Cena konzole Intellivision Amico se bude pohybovat mezi 149 a 179 dolary, na trh by se měla dostat v říjnu 2020.

Jako nevypadá to úplně blbě, ale už jen těmi unikátními ovladači to jde dost proti proudu, pochybuji, že malý výrobce má sílu zvládnout to, co se daří Nintendu. Btw. vsadíme se, že indiegogo kampaň je za rohem?

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 074 Kč měsíčně

Již přispělo 11 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle