Analogue Pocket, FPGA retro konzole do kapsy

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Ahoj, já jsem Troy McAnalogue, můžete si mě pamatovat z takových hitů, jako jsou Analogue Nt Mini (NES), Analogue Super Nt (SNES) a Analogue Mega Sg (Mega Drive). A nyní přicházím s další konzolí! Opět je založená na FPGA a opět nabízí kompatibilitu s klasickými herními systémy.

Analogue Pocket, FPGA retro konzole do kapsy

Tentokrát je zaostřeno na konzole kapesní, přenosná novinka Analogue Pocket zvládne spouštět hry z cartridgí pro Nintendo Game Boy, GBC a GBA. K dispozici budou i volitelné adaptéry pro připojení her z konzolí Atari Lynx, Sega Game Gear a Neo Geo Pocket Color.

Kapesní konzolí Analogue Pocket pohání dvojice FPGA - Altera Cyclone V a Cyclone 10. Barevný displej nabízí velejemné (bez přehánění) rozlišení 1600x1440 na úhlopříčce tří a půl palce. O napájení se stará vestavěný akumulátor, drátovou konektivitu zajišťují USB-C a sluchátkový jack.

Šikovná je i dockovací stanice, která konzoli zprostředkuje HDMI konektor pro připojen k externímu zobrazovadlu, dvojici USB portů pro připojení gamepadů, a bluetooth pro bezdrátové připojení téhož.

Konzolka, která přímo volá po dalším hackování, by měla být dostupná příští rok. Cena je stanovena na 199 dolarů.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Analogue Pocket, FPGA retro konzole do kapsy"

 • Srandista napsal:

  To rozlíšenie O_o

 • Falcon napsal:

  Docela by mně zajímalo, kde vezmou ten displej. Ne, že by rozlišení bylo technicky nemožné, jen mi přijde, že nikdo nic lepšího než 3,5″ 320×240 nevyrábí, podle nabídky retro telefonů jako je Nokia 8110 – ať vypadá totiž jakkoliv, nikdy nemá lepší zobrazovadlo.

  • Sledge (admin) napsal:

   Každopádně je vidět, že ví, co dělají. S displejem s podobně šílenou hustotou bodů půjde škálovat s vysokou kvalitou, bez rozmazání, se zachováním správného poměru stran atd. O tom si všechny laciné konzole tohodle můžou jen nechat zdát :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle