Jedinečná symfonie Heroes III

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Heroes of Might and Magic III je bezesporu jedna z nejlepších her všech dob. Nestává se často, aby hra přetrvala bez šrámů na hratelnosti nebo technologiích tak dlouho a s přehledem. Vše funguje. Možná až tak dobře, že se zapomíná na soundtrack, jenž složili panové Paul Romero, Rob King a Steve Baca. Vybral jsem pár skvělých skladeb, které mají sílu jako kvalitní polévkový vývar. Muziko, hraj.

Main Menu Theme - Kultovní záležitost, která zní stále krásně. Umí vytvořit epickou atmosféru, kterou chceme, když bojuje dobro se zlem v rozhodujícím střetu. Hudba v menu je vždy to první, co hráči vnímají. Tohle je hit, který umocňuje touhu pustit se okamžitě do lítého boje.

Combat Theme 1 - Naštěstí Heroes III nabízejí několik bitevních motivů, všechny jsou dobré. Jsem rád, že v nich figurují bubny, protože ty zvýrazní celkový ráz. Boje jsou občas pomalejší, ale přesto máte z nich po celou dobu zvýšený adrenalin v každé buňce v těle.

Necropolis Towns - Skeletoni a jiná stvoření patří od nepaměti k nejoblíbenější frakci. Ačkoliv si myslím, že jejich ústřední song je lepší ve dvojce (opera tady neskutečně pasuje), tak i třetí díl vyčaruje temnou zvukovou stopu.

Campaign Theme 3 - Tyto skladby mají něco málo kolem minuty. Vybral jsem číslo tři, neboť letargické pojetí v čele s houslemi dokáže navodit relaxaci během namáhavého tažení napříč mapami.

Win Scenario - Odměna za splnění všech hlavních questů. Pohádkový motiv navozuje pocit hrdosti. A tak by to mělo být, protože není lehké prokousat se ke zdárnému konci.

Jedinečná symfonie Heroes III

Autor: Stephano

Hráč, milovník zvířat, hudby, psaní čtení, jazyků, černého humoru, sladkostí, vědy, deskovek, hry na kytaru, fílmů, seriálu, umění, historie, jídla, sportů... Empatický a cynicky perfekcionista s absolutním sluchem a velmi dobrou pamětí. Mezi mé nedostatky patří někdy velká přecitlivělost a roztržitost. :) O hrách píšu od roku 2006. Hraji vše, až na horory. Mezí mé nejoblíbenější hry patří MAFIA, Vietcong, Borderlands, Diablo, Total War, Zaklínač, Cyberpunk 2077, Fallout 2, Star Wars KOTOR, TES, NFS, Hitman, Crusader Kings III, Football Manager a spousta dalších. Jako fyzicky handicapovaný hráč se zajímám o technologie pro lidi s vadami. Zaměřuji se také na hráče s psychickými nemocemi, protože sám mám kvůli poškození mozku od narození panickou poruchu. Celoživotní PCčkář (od šesti let), který si po třicítce pořídil Switch Oled. Občas podpořím (nejen) herní projekty .

Komentáře k:
"Jedinečná symfonie Heroes III"

  • JimiH napsal:

    Výborný rozbor. Ano, hudba k Heroes je něco, co se neskutečně povedlo a přijde mi, že se opravdu zapomíná na to, jak moc dokáže umocnit atmosféru, zvlášť v situaci, kdy téměř postrádá mluvené slovo.

    Co takhle příště rozebrat DOOMa s jeho vykrádačkou Metallicy, Judas Priest a dalších metalových kapel… co naplat, pořád je to jeden z nejikoničtějších soundtracků, byť v „midi“ formátu. :)

  • Stephano napsal:

    Díky :) Inu, pár nápadů mám. Samozřejmě záleží na každém, jaký má vkus. O herní hudbě se začalo naštěstí poslední dobou hodně psát/mluvit, takže prostor pro další tady je.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle