Jedinečná symfonie Heroes III

Heroes of Might and Magic III je bezesporu jedna z nejlepších her všech dob. Nestává se často, aby hra přetrvala bez šrámů na hratelnosti nebo technologiích tak dlouho a s přehledem. Vše funguje. Možná až tak dobře, že se zapomíná na soundtrack, jenž složili panové Paul Romero, Rob King a Steve Baca. Vybral jsem pár skvělých skladeb, které mají sílu jako kvalitní polévkový vývar. Muziko, hraj.

Main Menu Theme - Kultovní záležitost, která zní stále krásně. Umí vytvořit epickou atmosféru, kterou chceme, když bojuje dobro se zlem v rozhodujícím střetu. Hudba v menu je vždy to první, co hráči vnímají. Tohle je hit, který umocňuje touhu pustit se okamžitě do lítého boje.

Combat Theme 1 - Naštěstí Heroes III nabízejí několik bitevních motivů, všechny jsou dobré. Jsem rád, že v nich figurují bubny, protože ty zvýrazní celkový ráz. Boje jsou občas pomalejší, ale přesto máte z nich po celou dobu zvýšený adrenalin v každé buňce v těle.

Necropolis Towns - Skeletoni a jiná stvoření patří od nepaměti k nejoblíbenější frakci. Ačkoliv si myslím, že jejich ústřední song je lepší ve dvojce (opera tady neskutečně pasuje), tak i třetí díl vyčaruje temnou zvukovou stopu.

Campaign Theme 3 - Tyto skladby mají něco málo kolem minuty. Vybral jsem číslo tři, neboť letargické pojetí v čele s houslemi dokáže navodit relaxaci během namáhavého tažení napříč mapami.

Win Scenario - Odměna za splnění všech hlavních questů. Pohádkový motiv navozuje pocit hrdosti. A tak by to mělo být, protože není lehké prokousat se ke zdárnému konci.

Jedinečná symfonie Heroes III

Autor: Stephano
Neutíkejte! Líbil se vám článek? Tak jej podpořte sdílením :)
Případně zvažte finanční podporu webu - přestane vás obtěžovat reklama ;)

Komentáře k:
"Jedinečná symfonie Heroes III"

  • JimiH napsal:

    Výborný rozbor. Ano, hudba k Heroes je něco, co se neskutečně povedlo a přijde mi, že se opravdu zapomíná na to, jak moc dokáže umocnit atmosféru, zvlášť v situaci, kdy téměř postrádá mluvené slovo.

    Co takhle příště rozebrat DOOMa s jeho vykrádačkou Metallicy, Judas Priest a dalších metalových kapel… co naplat, pořád je to jeden z nejikoničtějších soundtracků, byť v “midi” formátu. :)

  • Stephano napsal:

    Díky :) Inu, pár nápadů mám. Samozřejmě záleží na každém, jaký má vkus. O herní hudbě se začalo naštěstí poslední dobou hodně psát/mluvit, takže prostor pro další tady je.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

SINTECH-SHOP.CZ