Jester’s Quest, slovenská indie plošinovka potřebuje zelenou!

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Snažím se soustředit především na staré hry a indie-pixel-art záležitosti (a že jich je) záměrně spíše ignoruji, ale občas je třeba udělat výjimku. Třeba u Jester's Quest, kterážto metroidvania hra aktuálně potřebuje podporu ve službě Steam Greenlight.

Jester's Quest je pohádková hopsačka / plošinovka, která k nám připlula až z dalekého Slovenska. Jak už název napovídá, hlavním hrdinou hry je šašek, který bude v padesátce různých úrovní řešit hádanky, bojovat s nepřáteli a pomáhat vesničanům, s ultimátním cílem zachránit království od všeho zlého a pojmout alespoň polovinu princezny za choť.

Hra se prezentuje stylovou retro grafikou, ovšem pohání jí překvapivě moderní motor - Unreal Engine 4. Na první poslech zaujme soundtrack, přesněji song, který je k poslechu v traileru. Jde o takovou tu vděčnou kombinaci elektrických kytar a "jakože" středověkých nástrojů, co se dobře poslouchá, a co u ní hned člověk dostane chuť na pivo :)

Dalšími třešinkami na dortu jsou oku lahodící paralaxní scrolling a dynamické osvětlení. A v traileru jsem zahlédl jednorožce! Což je, aspoň pro některé, rozhodně argument pro koupi! :)

Jester’s Quest, slovenská indie plošinovka potřebuje zelenou!Jester’s Quest, slovenská indie plošinovka potřebuje zelenou!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle