Katabatia, roguelike novinka pro Commodore 64

Pokud vás lákají zdánlivě nekonečná podzemí plná nástrah, nepřátel a pokladů, zapněte emulátory, popř. sfoukněte prach z reálného železa, a spusťte novinku jménem Katabatia pro osmibity Commodore 64.

Katabatia, roguelike novinka pro Commodore 64

Katabatia je klasický rogue-like dungeon inspirovaný legendami jako jsou Rogue, Sword of Fargoal a Ancient Domains of Mystery. Hra byla ve vývoji dlouhé roky, první preview je z roku 2012.

Celá hra se ovládá pomocí joysticku, což sice malinko znepohodlňuje ovládání, ale zase můžete hrát polonazí a rozvalení na svém oblíbeném sofa. K výběru jsou tři povolání - warrior, rogue a magician. Nepřátel je pochopitelně násobně více, stejně jako předmětů, kouzel a zbraní. Během putování narazíte na oltáře, kde je směnit zlato za přízeň bohů. Popř. si zlato nechejte do vzácně se zjevivších obchodů.

Katabatia, roguelike novinka pro Commodore 64

No a protože jde o hru pro C64, kterážto platforma má jisté zvyklosti, je přítomen i kvalitní a atmosféru navozující chiptune.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 13 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »