Klasika Amazon: Guardians of Eden nově na GOG

1701.cz - retrogaming merch

Do oceánu klasik, kterým je nabídka GOG, šplouchla novinka Amazon: Guardians of Eden (1992). Tato point'n'click adventura odehrávající se v roce 1957 vám nabídne vzrušení z expedice do hloubi tajemného amazonského pralesa pod vedením hlavního hrdiny Jasona Robertse.

Klasika Amazon: Guardians of Eden nově na GOG

Amazon: Guardians of Eden je poctou dávným dobrodružným hollywoodským nízkoropočtovkám, jak jsou Flash Gordon (seriály 1936 / 1954), The Lost City (seriál 1935) nebo Rocketman (film 1954). Děj je dokonce rozsekán na celých 14 epizod, které jsou v souladu z pravidly žánru zakončeny "cliffhangery", tedy napínáky :)

I přes značné stáří hra může pochlubit superVGA grafikou, žel digitalizovanou, což prostě nezestárlo dobře, a plným dabingem. Designérem hry z produkce studia Access Software je Chris Jones, kterého můžete znát jako Texe Murphyho ze stejnojmenné série.

Dobová hodnocení hry jsou poněkud rozporuplná, oscilují mezi 50% až 100%. V tuzemském Excaliburu si hra vysloužila 69%. Hádám, že máme co do činění s takovým solidním průměrem. A jelikož je hra v tuto chvíli v akci za pouhá dvě a půl eura, možná se to vyplatí zkusit ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 074 Kč měsíčně

Již přispělo 11 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle