Klikfest mezi záložkami – Diablo v prohlížeči

1701.cz - retrogaming merch

Klávesová zkratka pro přepnutí na další záložku v prohlížeči je zpravidla ctrl + tab. Dobře si to zapamatujte, protože jak na následujících řádcích zjistíte, jde o ultimátní boss key nové doby!

Klikfest mezi záložkami – Diablo v prohlížeči

Doby, kdy dvacet let staré počítačové hry běží bez zaškobrtnutí v okně prohlížeče. Pokud na stránce d07riv.github.io/diabloweb/ otevřete (popř. na ní přetáhnete) datový soubor Diabla 1 (diabdat.mpq), přenesete se během několika vteřin do temnými silami sužovaného městečka jménem Tristram. Tak snadné to je.

Webový port Diabla podporuje datové soubory z shareware i plné verze. Je založený na projektu Devilution, o kterém jste si jíž mohli přečíst. Ve zkratce - jde o open source engine pro Diablo založený na reverzním inženýrství původního enginu a studiu porůznu uniklých dat.

Mimochodem: fanouškům Diabla by nemělo uniknout, že zatímco Devilution se snaží o přesnou rekonstrukci originálu, DevilutionX nabízí i podporu pro modení operační systémy a Devilution Plus Plus přináší i drobná vylepšení.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Klikfest mezi záložkami – Diablo v prohlížeči"

  • Doomtrooper napsal:

    Super projekt :) Nedavno jsme s kolegou v praci dohrali Diablo 1 na Hell a Nightmare. Proste totalne nesmrtelna pecka :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

882 Kč měsíčně

Již přispělo 9 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle