Diablo

(Diablo - všechny články)

DevilutionX – Diablo 1 v modernom kabáte

Je tomu už dačo vyše roku (ako už vtedy zaznamenal aj Sledge), čo sa na internete objavil projekt Devilution, ktorý si dával za cieľ vytvoriť open source reimplementáciu enginu Diabla 1. Vývoj našťastie zdárne nasledoval a pred cca štvrť rokom vyšla verzia 0.10.0, ktorá už má všetky funkcie binárne identické voči pôvodnému exe súboru z Diabla 1.09b. Ale súbežne s Devilution prebieha aj vývoj vylepšenej verzie DevilutionX, ktorá má za cieľ hlavne dostať Diablo na čo najviac platforiem. A pred… celý článek »

Klikfest mezi záložkami – Diablo v prohlížeči

Klávesová zkratka pro přepnutí na další záložku v prohlížeči je zpravidla ctrl + tab. Dobře si to zapamatujte, protože jak na následujících řádcích zjistíte, jde o ultimátní boss key nové doby! Doby, kdy dvacet let staré počítačové hry běží bez zaškobrtnutí v okně prohlížeče. Pokud na stránce d07riv.github.io/diabloweb/ otevřete (popř. na ní přetáhnete) datový soubor Diabla 1 (diabdat.mpq), přenesete se během několika vteřin do temnými silami sužovaného městečka jménem Tristram. Tak snadné to je. Webový port Diabla podporuje datové soubory… celý článek »

Diablo na GOG nově i s datadiskem Hellfire

Pekelné ohně opět stravují podzemí městečka Tristramu. Po temných letech nervy drásající nicoty si mohou hráči Diabla konečně dopřát nedoceněný a pozapomenutý datadisk Hellfire legální cestou. Server GOG totiž vyslyšel tklivý nářek fanoušků a datadisk k Diablu přidal. Rozporuplně přijatý datadisk Hellfire z produkce studia Synergistic Software je sice oficiálním rozšířením, nicméně Blizzard dlouhá léta předstíral, že neexistuje. Jde přitom o rozšíření poměrně plnotučné – dva nové dungeony, noví hmyzí nepřátelé, nové povolání (Monk), nová kouzla, nové předměty… Problém byl… celý článek »

Diablo 1 nově na GOG, Warcraft 1 a 2 na cestě

Pozvedněme ve znamení úcty královské meče švihu (King’s Sword of Haste) vysoko nad hlavy, konečně je možné zakoupit první Diablo legálně a online. Trochu nečekaně se tak neděje prostřednictvím blizzardího Battle.netu, hru nyní najdete v katalogu GOG. “Ah… not so fresh meat!” GOG instalace Diabla zahrnuje dvě verze: a) původní a lehce patchnutou vanillu, b) verzi drobně vylepšenou, která zahrnuje 100% kompatibilitu s Windows 10, opravy chyb a co je nejlepší – možnost nastavit grafiku dle osobních preferencí. Pro někoho… celý článek »

Devilution – open source Diablo

  • sepsal Sledge
  • Komentuj »
  • 715

Na Githubu se před pár dny objevil projekt Devilution, který skrývá zdrojové kódy prvního Diabla. Ty samozřejmě nepochází od společnosti Blizzard, jde o kód získaný kombinací reverzního inženýrství a podrobného studia drobných úniků dat, ke kterým docházelo např. v souvislosti s vývojem datadisku Hellfire. Cílem projektu je v první řadě kompletace co nejpůvodnějšího “referenčího” základu, na kterém budou moci dále stavět modeři. V plánu je dále Linuxový port, OpenGL, upravené rozhraní atd. V sekci releases je k dispozici zkompilovaný EXE… celý článek »

Diablo 1 HD Mod: nejlepší RPG všech dob v moderním kabátě

Ha! Tak kolik z vás se nachytalo na tu provokaci v nadpise? Nezapírat a přiznat se! Já vím, bylo to nízké… ovšem silnější než já ;) Střihneme si tuto novinku v experimentální gamebookové podobě. Máte-li Diablo v oblibě, pokračujte k bodu 1. A naopak, dme-li ve vás k pohůnkovi pekelnému čirá nenávist, skočte rovnou na bod 2. 1) Dobré zprávy! Nejlepší díl série se díky Diablo 1 HD Modu vrací v plné síle. Hlavními tahouny projektu jsou v řadě první… celý článek »

Diablo čeká… 666 vteřin v pekle

Probůh, to je ale díra! Pár barabizen, rozbořenej klášter, hejno bučících krav a místní vidláci, co zevlujou před vchody svých zasmrádlých vetešnictví. Hospoda vypadá dost zavřeně a navíc mě furt prudí ten pošahanej dědek, co se nehne od kašny. To je furt samý “Stay awhile and listen”. No to určitě, celej žhavej… Ovšem pořád lepší, než ten přihřátej léčitel odnaproti, co se nemůže dočkat, až do mě vetře některou ze svejch odpornejch mastí!  A navíc to tu dost divně smrdí…. celý článek »

Báječné ženy v chromovaných podprsenkách

Mick postnul na twitter veselý článek o ženských brněních, resp. jejich komických fantasy variantách. Díky za to, dovolím si navázat :) Schválně, kolikrát vás už napadlo, že ta dmoucí se chromovaná podprsenka je sice mimořádně efektní, ale s efektivitou asi bude trochu na štíru? Já vím, těžko dávat průchod podobným myšlenkám, když póry prýští proudy testosteronu. A přiznávám se, že jsem za svých pubertálních let hrával Dračí Doupě výhradně s lidskou válečnicí originálně pojmenovanou Xena a dumáním nad jejími křivkami… celý článek »