Lehký bizár: Last Rites na Steamu

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Jistě se shodneme, že existují herní klenoty z éry DOSu, které je žádoucí nejen opatrovat, ale po řádné péči i dále nabízet, ideálně formou digitální distribuce. Uplynulá léta možná nebyla milostiva k jejich audiovizuální stránce, leč hratelnost nezastarala ani o píď. Pak jsou tu nekonečné zástupy her průměrných až lehce nadprůměrných, které je vhodné hrát jen s nasazenými růžovými brýlemi. A nakonec je tu bahno. Hry, které byly špatné či dokonce otřesné a ohavné již v době vydání, a kterým čas k odhalení nějakých skrytých kvalit rozhodně nepomohl.

Mezi takové hry se řadí FPS akce Last Rites. Nepovedená vykrádačka Doomu, herně mdlá a technicky zastaralá už v roce 1997, kdy vyšla. Na stránkách SCORE 43 si můžete přečíst, co si o hře myslel Petr Slunéčko. Napovím - nic hezkého, hra obdržela nehezké hodnocení 3/10.

Proč o tom vlastně píšu - tento herní tvar nevalných kvalit se z nějakého důvodu objevil v nabídce Steamu. Skutečně, v roce 2018 si můžete v digitální distribuci zakoupit Last Rites, a to za "krásných" 7 euro. Kdo to udělá, je pochopitelně blázen. Ale zajímavé to rozhodně je ;)

Mimochodem - hru jsem hrál. Chvíli. Je to pomalé, nezábavné, těch pár dobrých nápadů, jako jsou počítačem ovládání spoluhráči, to nezachrání. Úrovně jsou příliš velké, zástupy zombií nekonečné, bolestně chybí mapa. Nicméně - vyloženě tragédie to podle mě není. Prostě šedivý průměr, v zásadě hratelný, leč neatraktivní.

Lehký bizár: Last Rites na Steamu

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle