Lepší AI pro Command & Conquer Remastered

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Hrou minulého měsíce byl Command & Conquer. Mé snahy lapit někoho do osidel mulťáku nenesly ovoce, jal jsem se tedy brousit schopnosti v módu skirmish, a to jak v původním Tiberian Dawn, tak v Red Alertu. Velmi brzy jsem seznal, že síťová hra v Red Alertu je podstatně zajímavější, a věnoval jsem se tak virtuálním půtkám výhradně v něm, beztak je Red Alert plus mínus datadiskem pro C&C, tak co...

Lepší AI pro Command & Conquer Remastered

Obě hry mají bohužel společné jedno - umělá inteligence ve skirmish módu je naprosto zoufalá. Ze začátku na vás pošle tu hrstku jednotek, co má k dispozici, poté se pokusí o jakous takou výstavbu základny, a v pravidelných intervalech vás podráždí malou skupinou paňáců, kteří ochotně naběhnou přímo před děla vašich tanků a kulomety vašich obranných věží. Jediné, na co se občas AI zmůže, je zničit vám harvester. AI zoufalost je patrná zvláště v patovějších situacích, kdy dochází zdroje. Zatímco vy vždycky něco vymyslíte, AI tam trčí a čeká na soudný den.

Oproti takovým Age of Empires II, kde AI dokáže slušně zatopit, je skirmish v C&C opravdu nuda. Co s tím? Mod! Command & Conquer Remastered naštěstí podporuje modování a různé AI tweaky tak na sebe nenechaly dlouho čekat. Mezi populární patří AI-Boost, který dělá ze skirmishe úplně jinou hru.

Lepší AI pro Command & Conquer Remastered

První pokus na velké mapě se sedmi AI, všichni proti všem, jsem nezvládl, což se s originální AI prostě stát nemůže. Počítač je agresivnější, chytřejší, používá všechny jednotky, které má k dispozici, tlačí, nenechá se beztrestně ostřelovat apod. Instalaci nelze než doporučit. Jedno "bohužel" ve vzduchu visí - mod řeší jen Red Alert, na Tiberian Dawn nefunguje. Ale jak padlo v úvodu, RA multiplayer je beztak lepší.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle