Zahrajem (hra měsíce): Command & Conquer

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Dva měsíce jsem se tomuhle číslu vyhýbal, ale nelze už kolem té louže stepovat dále, tak do toho konečně šlápněmež. Problém je, že v obsahu SCORE 21 mě prostě nic moc nezaujalo. Jedenadvacítka má mezi recenzemi jen dva zásadní tituly - sierráckou Phantasmagorii, na kterou nemám chuť ani zbla, a legendární Command & Conquer, který mám ovšem odehraný zleva zprava. Co s tím?

Zahrajem (hra měsíce): Command & Conquer

Za hru měsíce volím real-time strategii Command & Conquer: Tiberian Dawn, lepší volby není. A beztak po sérii her, které mě nakonec moc neoslovily, asi potřebuji něco důvěrně známého.

Abych tomu dal aspoň trochu punc objevování neobjeveného, či okušení dlouho neokušeného, využiji tento měsíc k přemlouvání těch, které mám na Steamu, a kteří mají v knihovně Command & Conquer: Remastered, na multiplayerovou partičku. Dobrovolníci se mohou hlásit v komentářích :) A nebojte se, že bych byl bůhvíjak zdatným soupeřem.

Pár akcí sice na triku mám, zvláště na střední jsme Tiberium Garden z datadisku Covert Operations rozorávali do zblbnutí, ale mezi opravdu dobré hráče jsem nikdy nepostoupil. Zvládnu naspamovat hromadu Mammoth tanků a s mocným "urááá" je vyslat pod laserové věže soupeře, toť vše. Na druhou stranu on Command & Conquer o moc víc prostoru k taktizování nenabízí, je to prosté jak sovětské elektrokolo, stačí zjistit, kudy se do toho háže uhlí. Snad jen šikovné použité komando zákeřně vysazené Chinookem do nehlídaného koutku základny umí nemile překvapit...

Zahrajem (hra měsíce): Command & Conquer

Samozřejmě nemusíte hrát remaster. Máte-li originální placky, či jejich zdařilé kopie, klidně se pusťte do akce ve stylu roku 1995. Na druhou stranu proč se trápit, C&C Remastered je perfektní příklad toho, jak se remastery dělat mají, podobně jako Starcraft: Remastered.

No a já jsem si ještě vzpomněl, že bych mohl v této souvislosti konečně prozkoumat zapomenutou odbočku C&C série - Command & Conquer: Sole Survivor. Jde o divnou multiplayerovou věc běžící na enginu Tiberian Dawn, ve které se chopíte jedné konkrétní jednotky s cílem eliminovat jednotku soupeře. Online módy již samozřejmě dávno nefungují, ale cvičné mise by měly jít hrát. Uvidíme :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zahrajem (hra měsíce): Command & Conquer"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle