1701.cz - retrogaming merch

Lord Sugar plánuje Amstrad muzeum

Byl-li Clive Sinclair takový britský Steve Wozniak, pak byl Alan Sugar něco na způsob Jobse (ježíši, za tohle přirovnání se na mě určitě sesype nějaký hate :)). Spíše než o technického génia šlo o zdatného obchodníka, který měl čuch. Čuch, který uplatnil při výrobě laciných, ale atraktivních hifi soustav, a posléze i osmibitových počítačů.

Např. řada Amstrad CPC nepřišla s ničím revolučním nebo zásadně novým, ale nabídla něco, co konkurence ne - jednoduchost a kompaktnost. Žádné propojování počítače s domácí televizí, žádný kabelový mumraj od zdroje a ke kazeťáku / disketovce. Ne, vše pěkně v jednom pohledném balení, s monitorem a toliko dvěma kabely na stole. Elegantní a praktické.

Lord Sugar plánuje Amstrad muzeum

Ač laciné, produkty od Amstradu nebyly výsledkem klasického "katování kostů", jak ho známe dnes, jehož výsledkem je tak tak funkční výrobek složený z komponent pracujících na samé hranici specifikací, který se těsně po záruce odporoučí do horoucích pekel. Spíš šlo o chytré zlevnění výrobního procesu, zjednodušení návrhu daného zařízení a následné zabalení do atraktivního balení.

Vezměte si barevné monitory CTM64x - to je v podstatě klasická laciná CRT televize, ovšem bez TV tuneru a složená z minima součástek. A světe div se, i po třiceti letech většina monitorů pracuje na jedničku. To takový na Slovensku vyráběný LCD monitor od Samsungu se kvůli mizerným součástkám odporoučel klidně po 3 letech provozu :)

Ale to zbytečně odbíháme, zpět k tématu. Alan Sugar na Twitteru uvedl, že jakmile se přežene současná pandemie, má v plánu otevřít Amstrad muzeum. Vhodné exponáty evidentně v soukromé sbírce nemá, plánuje totiž stroje od Amstradu vykoupit zpět od svých bývalých zákazníků. Máte-li v zásobě něco patřičně raritního, tak možná teď je onen kouzelný okamžik, kdy na tom pohádkově zbohatnete! ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

10 patronů přispívá částkou 946 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »

Shadow bazar, retro herní džungle