Mariupol Computer Museum denacifikováno

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Všechny materiální ztráty pochopitelně naprosto blednou ve srovnání se ztrátami na lidských životech, věci jsou zbytné, ovšem jde o další smutný střípek do té šílené skládačky barbarské válečné mizérie.

Soukromá a veřejnosti přístupná sbírka více než 500 exponátů z oblasti IT od 50. let až do počátku 20. století, která se nacházela v útrapami zmítaném městě Mariupol, byla úspěšně denacifikována, rozuměj srovnána se zemí.

Všechna ta retro krása, kterou si můžete prohlédnout v galerii na webu projektu, prostě už není, jak na FB stránce informoval provozovatel Dmitry Cherepanov. Ten je živ a zdráv, nezbývá než mu popřát, aby někdy někde v lepších časech našel sílu na to muzeum obnovit.

Je to na blití.

Mariupol Computer Museum denacifikováno

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Mariupol Computer Museum denacifikováno"

 • Srandista napsal:

  Kurvy Rusácke…

 • Jirka napsal:

  Celá ta mizérie je tak absurdní (napadení suverénního státu a konvenční válka v Evropě v 21 století), že jsem i samotný fakt její existence dosud nebyl schopen přijmout. A důvod vzniku je zrovna tak absurdní. Celé je to šílené. Velmi si přeju, aby toho malého zmrda oddělal někdo z jeho okolí a celé to skončilo.
  Sám, ač nejsem sběratel, jsem si před cca 10 lety z nostalgie nasyslil své 8bit oblíbence v počtu nižších desítek – ale výměnou za ukončení Putlera a jeho válečného tažení bych všechny své 8bit miláčky osobně rozemlel na prach.
  Tedy – jak píšeš v úvodu – je hnusné, že to odneslo i tohle museum, ale dopady na životy Ukrajinců (a kdo ví, kde to skončí) jsou úplně jiný level.

 • Viktor Špička napsal:

  Válka je svině …:( .Škoda hodnot co lehly popelem .A vlastně za co ….Sejdou se stejně dřív nebo později v hospodě aby zavzpomínali jak střílel jeden druhého .Ring volný by všem mocipánům slušel mnohem víc …..Ale armáda bohužel transformuje moc do podoby ultimátní síly kdy nikdo nebude hodnotit jestli na to měl nebo neměl potentát co by presdržku prohrál ….

 • Krtek napsal:

  smutný, moc smutný… Rusák s kuličkovym počítadlem zničí hlavně to co sám neumí ani vyvinout nebo alespoň převzít – počítače, svobodu slova, demokracii :-(

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle