Moonstone: A Hard Days Knight, další klasika na GOG

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

"Ale, ale... na Amize to bylo lepší!" Ano, už tam zase jeden z těchto specificky otravných komentářů visí, ale nenechme se odradit, DOSová verze klasiky Moonstone: A Hard Days Knight není žádná tragédie. Jasně, hudebně je to podmírák, ale komu by to vadilo, když zábava tkví v něčem úplně jiném, a to v proudech krve stříkajících z potvor rozličných, popř. též z údů vašich, podle toho, jak se vám bude dařit.

Moonstone: A Hard Days Knight, další klasika na GOG

Vydejte se do tajemných zákoutí herní mapy zabíjet příšery, nakupovat vybavení, hrát v kostky a vůbec si užívat další fantasy radovánky v této svérázné variaci na akční RPG, je to takové Kings Bounty střihnuté Golden Axem, nebo k čemu bych to přirovnal... Inu, zkuste sami, hra je od nynějška v nabídce GOG.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Moonstone: A Hard Days Knight, další klasika na GOG"

 • Jiří Vitner napsal:

  Ježíšku, toho jsem se něco napařil u kamaráda na jeho 386DX ;)

 • jezevec_lesni napsal:

  Nevím co je na tom pravdy, ale kdysi jsem slyšel, že DOS verze Moonstone je těžší než Amigová verze, protože původní autor pracoval jenom na verzi pro Amigu a DOS verzi portoval někdo z Mindscape a nedoladil tam úplně časování, takže jsou tam souboje těžší.
  Možná je to ale jenom urban legend, kterou se straší malé děti kolem IBM PC.

 • Pelikan napsal:

  Hard days knight je moc pěkná slovní hříčka :-) Jinak je toto snad úhelnej kámen a praděda všec těch Dark souls a podobnejch věcí. Je to fest těžky a sakra krvavy. Jak jsem mlátičky nehrál tak už jenom kvůli zvědavosti jak vypadají kily všech potvor, odkud a jak moc z nich chvistá krev a jak jednoho potěší poprava protivníka v kleče jsem si to dal. A možná jsem to jednou i dohrál do konce. Drak mi ovšem při prvním setkání tak nahnal, že jsem byl ve vteřině na uhel.

 • Harry napsal:

  Parádní věc, teď je ještě ve slevě. Každopádně kdysi jsem to před mnoha lety dohrál a i teď jsem si na řadu věcí vzpomněl. Geniální animace, jednoduchý ale funkční RPG systém, různorodí nepřátelé (a smrti). Škoda, že nám to asi po hodině spadlo. Drak je v současné (DosBox) verzi nepřirozeně rychlý. Původně jsem myslel, že k tomu sem napíšu článek, ale Sledge to už proflákl ;)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle