Myš „tank“ z Amigy pro vaše PC

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Stýská se vám po ladných tvarech "tank" myši od Amigy? Tvarech, které byly s největší pečlivostí a smyslem pro detail vysekány z kusu kulatiny zrezlou sekyrou? Pak mám pro vás dobrou zprávu, tankovou myš si můžete pořídit i pro své PC, a to v bezdrátovém optickém provedení!

Myš „tank“ z Amigy pro vaše PC

Stačí zafinancovat kickstarterovou kampaň Tank Mouse - your new Amiga mouse, a tato noční můra odborníků přes ergonomii může být vaše. Na kolik vás myška přijde? Na relativně rozumných 36 eur, a to v provedení černém či bílém, dle výběru. A už vidím, jak amigistům v hlavě šrotují kolečka, kterak si tuhle novou optiku připojit přímo k Amize. Je to snadné, stačí zakoupit testovaný bezdrátový USB adaptér. A pokud kampaň překročí 150% požadované částky (tj. 78 000 eur -> 117 000 eur), bude ke každé myši na míru vyrobený adaptér dokonce přiložen.

"Hele, to nemá kolečko, to nechci," říkáte si? Nebojte, kolečko je, ovšem mazaně neviditelné. Mezi hlavními tlačítky je totiž dotyková ploška, která kolečko supluje. Další technické parametry viz přehled:

 • optický senzor s rozlišení 1600 DPI
 • konektivita: bezdrát 2.4 GHz & Bluetooth 5.0
 • 2x tlačítko, 1x dotyková ploška
 • barva černá a bílá
 • napájení: 2x AAA baterie
 • rozměry: 108 x 67 x 31 mm
Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Myš „tank“ z Amigy pro vaše PC"

 • Michal Smrž napsal:

  Dodnes mám pěkné vzpomínky na Genius GM-6. A pak klasicky ode zdi ke zdi, přišli divně vykouslé kulaté hrůzy. Naštěstí se mezitím design uklidnil na kulaté ale střídmě.

 • Krtek napsal:

  S tou noční můrou bych byl opatrnej. MNOHEM horší kousky předvedl Apple o 20-30 let později – Puk od iMacku G3, Mighty mouse a ta současná lacatá věc. S ničim z toho se nedá vůbec pracovat. Všechny mám v šuplíku jako doplněk a nikdy jsem to nevydržel používat ani když jsem si vyhradil na něco z toho víkend. To tank je oproti tomu myš na úrpvni svjí doby.
  Celkem se mi ale líbí tvarem myši od STček a ty od prvních Applů, nikdy jsem je neměl v ruce a tvar je hezkej.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle