THEA500 Mini, nová retro konzole střižená dle Amigy 500

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

THEA500 Mini je nová retro konzole od společnosti Retro Games Ltd., která v minulosti uvedla podobná zařízení THEC64, THEC64 MINI či THEVIC20. Modus operandi je ověřený a stále stejný - vyrobte plasty, které evokují starý počítač, nacpěte dovnitř ARMový jednodeskáč, doplňte to emulátorem (WHDLoad) a přibalte k tomu hrstku her.

Hry samotné by mohly být solidním prodejním argumentem, bude jich 25 a v tuto chvíli jsou potvrzené následující tituly: Alien Breed 3D, Another World, ATR: All Terrain Racing, Battle Chess, Cadaver, Kick Off 2, Pinball Dreams, Simon The Sorcerer, Speedball 2: Brutal Deluxe, The Chaos Engine, Worms: The Director’s Cut a Zool. Celkem tedy 12, pokud dobře počítám, další budou oznámeny časem. Podporováno je též doplnění o hry vlastní, a to přes USB flash.

THEA500 Mini má emulovat nejen OCS/ECS Amigy, ale též AGA Amigy, konkrétně tedy počítače Amiga 500, 600 a 1200. Samozřejmostí je podpora ukládání pozic a rozličné grafické filtry, škálování, napodobení CRT apod.

THEA500 Mini, nová retro konzole střižená dle Amigy 500

Přibalená bude "autentická" dvoutlačítková myš, tedy starý dobrý a pekelně neergonomický "tank" :) Spolu s myší obdržíte u praktický gamepad. Další obsah balení je zatím záhadou, popis na oficiálním webu je totiž v tuto chvíli blbě převzatý od THEVIC20. Ale můžeme předpokládat minimálně napájecí zdroj a HDMI kabel.

Stejně jako u předchozích konzolí od Retro Games je i v případě THEA500 Mini klávesnice pouhou atrapou, pokud budete chtít konzoli použít jako plnohodnotně emulovaný počítač, nezbyde než připojit klávesnici přes USB.

Na trhu by měla být konzole THEA500 Mini začátkem roku 2022 s cenovkou kolem 130 eur, tedy cca 3300 Kč.

No nevim no, skutečnou Amigu sice za tyhle peníze seženete už jen těžko, a když, tak holou a nevybavenou, ale stejně mám pocit, že tomu něco chybí, nějak se mi ta "minifikace" k Amize nehodí. A když, měli obšlehnout design ne dle A500, ale dle CDTV / CD32, pak by to dávalo větší smysl.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"THEA500 Mini, nová retro konzole střižená dle Amigy 500"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle