Amiga X, emulace Amigy stylově

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Jistě, všichni si můžeme na úplně obyčejném PC pustit nějaké to UAE, nicméně onen retro feel tomu z velké části schází. Což se rozhodli řešit autoři zajímavého projektu pojmenovaného Amiga X.

Nejde o nic revolučního. Stále jde o emulaci, jejímž srdcem bude v tomto případě blíže nespecifikovaná ARMová deska ve stylu Raspberry Pi, nicméně vizuálně je celý návrh velmi atraktivní!

Základem je pohledná klávesnice vyvedená ve stylu A1200. Hardware samotný je umístěný v samostatné krabičce, která vzhledově připomíná originální napájecí zdroj. Klávesnice tak může být velmi tenká, nicméně i tak obsahuje konektory pro joysticky či myš. Dalším doplňkem je klasická "tanková" myš doplněná o skrolovací kolečko. Součástí Amigy X bude UAE s licencovanými Kickstart ROMkami.

Projekt je aktuálně ve stádiu návrhu, všechny dostupné obrázky jsou pouhými vizualizacemi, v plánu je další vývoj a kampaň na Kickstarteru.

Amiga X, emulace Amigy stylově

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Amiga X, emulace Amigy stylově"

  • Krtek napsal:

    To by se mi líbilo. Už X let tvrdim že je blbost křísit starej HW, když je emulace dokonalejší (zní to jako rouhání ale problémy s kompatibilitou mi vyřešilo fakt až UAE). Původně jsem teda spíš myslel PC šrota zabudovat do hezkýho Amiga cassu (spíš A500 páč A1200 a A600 jsou nepochopitelně divný) a mít k tomu dnešní porty (USB, HDMI atd)

  • ehee napsal:

    V tomhle provedeni tomu moc sanci nedavam. Zvlast ta mys bude vylozene utrpeni. Co mi na tom vadi nejvic, je nemoznost pripojit klasickou CRT telku.

    I kdyz nejakou podobnou klavesku bych bral (amigacke rozlozeni klaves + usb hub a moznost jednoduse pripojit i stare digitalni joysticky, jen aby byla detekce nekolika zmacknutych klaves najednou srovnatelna s originalem).

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle