NeoLemmix, zmodernizovaní Lemíci v klasickém stylu

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Znáte NeoLemmix? Jde o port legendárních Lemmings, který nespravuje to, co není rozbité, tzn. bezezbytku zachovává ducha a styl původní hry, ovšem přináší několik drobných, ale vítaných vylepšení.

NeoLemmix, zmodernizovaní Lemíci v klasickém stylu NeoLemmix, zmodernizovaní Lemíci v klasickém stylu

Kromě obligátního běhu pod moderními Windows je to např. možnost úroveň kdykoli zoomovat, restartovat či urychlit. Skvělým doplňkem je naznačení, který lemming je aktivní, myšleno na kterém je kurzor, a v jakém směru bude plánovaná akce vykonána. Vidíte např. směr a rozsah, ve které bude zbudováno schodiště, úhel, pod kterým kopáč kope, tzn. je jasné, kde skončí atp.

Ke hře samotné jsou přibaleny dva balíčky s mapami - Lemmings Redux a NeoLemmix Introduction Pack. V Lemmings Redux naleznete kompilaci 160 map založených na původních levelech z různých verzí Lemmings. Mapy byly tu a tam vylepšeny, naopak ty nejméně zábavné byly odstraněny. NeoLemmix Inroduction Pack obsahuje jednoduché mapy, které mají úplné nováčky zasvětit do základních mechanik hry.

NeoLemmix, zmodernizovaní Lemíci v klasickém stylu

K dispozici je též editor úrovní, ve kterém si můžete snadno navrhnout mapy vlastní. Popř. si rovnou stáhněte mapy hotové, komunita se činí. Sám autor portu nabízí olbřímí balíky se stovkami map v rámci Lemmings Plus Series.

Součástí hry je hudba z Amiga verze hry (IT moduly), pokud vám ale nesedí, můžete si stáhnout hudbu jinou, připraveno je několik verzí - DOS, SEGA Mega Drive / Master System, SNES, Commodore 64 a Acorn. A co je skvělé - volitelná hudba je ve formátu OGG, který se dá samozřejmě přehrát i kdekoli jinde.

Technická: port NeoLemmix je založen na portu Lemmix, který má trochu jiné cíle, a to věrnou kopii původní hry bez dalších vylepšení.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle