NuXT: microATX turbo XT

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Jaká to znamenitá, krásná, překrásná věc!

NuXT je základní deska microATX formátu, na které je integrováno kompletní turboXTčko se všemi nezbytnými serepetičkami a život zjednodušujícími rozhraními, jako jsou: HDD a floppy řadič, grafická karta (TVGA9000i), PS/2 porty, CompactFlash konektor (podporuje bootování) a moderní ATX napájení.

Deska podporuje jak originální 8088 procesory, tak jejich o fous schopnější bratříčky NEC V20 o frekvenci až 9,55 MHz. Osazených 832 kB RAM musí stačit naprosto všem (640 kB konvenční + 192 kB UMB). Pro rozšiřující karty jsou připraveny čtyři osmibitové ISA sloty, plusem je volná patice pro dodatečný ROM čip (třeba s BASICem).

"V čem je háček?!" ptáte se? Inu, v ceně. Celá ta báječná legrace vyjde na 300$ bez poštovného. Nicméně! Vzhledem k ceně železa třídy PC XT to zas tak přehnané není, navíc jde o nový hardware, u kterého se předpokládá delší životnost, než u prastarých a bůhvíčím prošlých komponent. Kdybych zrovna teď nemusel řešit hypotéku (držte palce, běží proces schvalování), tak neváhám a objednávám :/

A pro úplnost: projekt NuXT staví na bezvadné práci Sergeje Kiseleva. Další informace můžete nalézt na Vogonech.

NuXT: microATX turbo XT

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"NuXT: microATX turbo XT"

  • Igi napsal:

    Motherboard naozaj v peknom prevedení, všetko je popísané (DIP prepínače) – na rozdiel od pôvodných XT dosák. Integrovaná grafika = o jeden voľný slot naviac.
    K cene – bolo by fajn keby to bolo lacnejšie ale aj náklady sa musia vrátiť …

  • Doomtrooper napsal:

    Naprosto skvele provedeno! At na to koukam ze vsech stran nevidim nic osizeneho. Ty DIP switche a jejich popis jsou proste uzasny. Jeziiis kolikrat jsme se lopotili s nastavovanim no name XT boardu a karet, to proste odpada a pokud to bude chodit tak jak ma pak opravdu klobouk dolu.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle