Ondra mezi balvany, novinka pro osmibit ONDRA

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Nejen profláklé zahraniční platformy jsou živy novou produkcí, i takový skromný český ONDRA tu a tam dostane nový herní kousek.

Novinka Ondra mezi balvany jest předělávkou hry Rocks and Ghosts z osmibitu Jupiter Ace, přičemž Rocks and Ghosts jsou dále variací na Rocks'n'Diamonds, hru spojující prvky z klasik Boulder Dash, Supaplex, Emerald Mine, Solomon's Key a Sokoban. (To pochopitelně nemám z vlastní hlavy, to tvrdí slovutná Wiki ;)

Díky kodérské alchymii, kterou se raději nebudu snažit interpretovat, protože bych v tom udělal neználkovský guláš (naštěstí autor sám to popsal podrobně), se podařilo vytvořit, cituji: "Docela komplexní hru s mnoha aktivními pohybujícími se objekty, mrkajícím panáčkem s pohyblivými nožičkami, třesoucími efekty obrazovky při dopadu kamenů a ještě s rutinou zvukových efektů na Melodik."

Hra je ke stažení zdarma, najdete jí na GitHubu, ke spuštění můžete použít emulátor JOndra. Pro skutečně autentický zážitek ovšem budete potřebovat skutečného Ondru (popř. jeho moderní repliku) a samozřejmě také černobílý televizor TESLA Merkur ;)

TIP: Pokud se o spuštění pod uvedeným emulátorem skutečně pokusíte a nemáte-li příslušné zkušenosti, vězte, že čísla zadáte stiskem klávesy TAB a následně klávesami Q (1) až P (0). Čísla budete potřebovat pro zadání spouštěcího příkazu "G 4600", viz readme.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Ondra mezi balvany, novinka pro osmibit ONDRA"

  • 72ka napsal:

    Ahoj, díky za článek o mém díle, to mě velmi potěšilo. Jen doplním, že spouštění pomocí „G 4600“ je jen záležitosí původní Tesla ROM Ondry. Většina lidí si myslím má novější ViLi ROM, kde se program normálně nahraje a sám se spustí.

    A na levém screenshotu jsou dole grafické artefakty, což byla chyba emulátoru, to už je v novém emulátoru opravené.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak PRINCPlacka / odznak PRINC 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle