PC bootující z gramofonové desky

Nahrávání dat z poněkud obskurních médií, přesněji obskurních z pohledu dneška, není pro většinu z nás ničím novým. S disketami žonglujeme obden a i na nějakou tu kazetu či obecně pásku sem tam dojde. Stejně tak jsme do osmibitů nahrávali data z audio stop uložených na CD. Ale musím přiznat, že u PC bootujícího do DOSu z gramofonové desky jsem osobně ještě neseděl :)

Nemožné to ovšem není, jak ve videu ukazuje slovenský nadšenec do věcí elektronických Jozef Bogin. Ve videu uvidíte IBM PC 5150, tedy prapůvodní PCčko, které disponuje portem pro připojení kazetového magnetofonu, kterak nahrává jádro FreeDOSu. Celých 64kB při svižných 45 otáčkách za minutu. A znalci vám potvrdí, že takto nabootovaný systém je jaksi přirozenější a "barevnější", naprosto nesrovatelný s nabootováním u disku, nebo nedej bože CD! ;)

Takže co nám zbývá? Software uložený na válečku fonografu? Radši to nepřivolávat...

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"PC bootující z gramofonové desky"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 024 Kč měsíčně

Již přispělo 10 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »