Podpořte film o historii ZX Spectra

1701.cz - retrogaming merch

Autoři velmi koukatelných dokumentů ze série From Bedrooms to Billions (From Bedrooms to Billions, The Amiga Years a The PlayStation Revolution) pracují na dalším filmu. Ten se zaměří na historii legendárního osmibitového počítače ZX Spectrum, stejně jako na jeho tvůrce, nedávno bohužel zesnulého Clivea Sinclaira.

Pro zafinancování The Rubber Keyed Wonder - 40 years of the ZX Spectrum, jak se dokument jmenuje, byla stejně jako v případě předchozích projektů spuštěna kickstarterová kampaň s velmi skromným cílem 35 000 britských liber. Vzhledem ke konstantně vysoké produkční kvalitě dokumentů, které nám Nicola & Anthony Caulfield servírují, je to skutečně pakatel. Digitální kopie filmu může být vaše za 22 liber, blu-ray disk vyjde na 35 liber.

Dokument by měl vyjít před Vánoci příštího roku, to aby stihl 40. výročí od vydání ZX Spectra. V osmdesáti minutách nám film odprezentuje počátek britského videoherního průmyslu a revoluci, které levné leč schopné ZX Spectrum víceméně "jednomužně" spustilo. Představí nám vývojáře, kteří začali ve skromných podmínkách svých ložnic, pokojíků či garáží a prokódovali se až k nekonečné slávě. A samozřejmě vzdá hold muži, který to všechno spískal. A to celé na napínavém pozadí rivality, konkurence, divokého vývoje, vzestupů a pádů a tak vůbec. Našince potěší i část o klonech východní provenience, třeba se tam někde vedle desítek "rusáků" mihne i náš Didaktik :)

Kampaň končí za 29. dní. A vybere-li se víc, než je požadováno, delší stopáž není vyloučena.

Podpořte film o historii ZX Spectra

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Podpořte film o historii ZX Spectra"

  • Doomtrooper napsal:

    Hej, ale tohle by mohlo chytit spoustu lidi za srdce :). Kdyz pises o tech bedroomovych koderech tak jsem si nemohl nevzpomenout na slovensky prispevek do studnice zx spectrum matrixu a tim byla TRTKACKA, haha. Kdo to nehral??! Ja si pamatuju ty frustrujici okamziky hrani Thanatos kdyz jsem tolik chtel popolezt alespon o dalsi obrazovku dale ale ten hloupy drak porad dostaval infarkt.. myslim ze jsem tu kazetu nakonec rozslapnul aby uz to nemohl nikdo hrat. Smejd jeden, fuj. Pritom takovy potencial. Nebo treba Tank 3D Duel, auto mania a spoustu dalsich gumakovin… no proste je to historie na kterou si muzu sahnout. Doted me mrzi kdyz jsem v Londyne nasel v bazaru ZX spectrum 128+ myslim s integrovanym kazetakem v origo krabici za 20 babek. Borec tvrdil ze nevi zda to chodi a ja mel naspech.. takze to urcite zbalil nekdo jinej, no at mu dela radost ;)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

11 patronů přispívá částkou 996 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »

Shadow bazar, retro herní džungle