Předělaný System Shock je venku

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Jak bylo předpovězeno, tak se stalo, dnes je 30. květen roku 2023 a konečně vychází remake kultovního cyberpunkového magnum opusu, který System Shock zove se. Tedy přidejte si hru do svých wishlistů, nákupních seznamů, nebo rovnou košíků, chybu neuděláte. Jak to vím?

Protože mám ty internety! A hodnocení oscilují mezi velmi dobrévynikající. Na Metacriticu má hra aktuálně skóre 75, takový Destructoid tomu rovnou lípnul 9/10. Co se lokálních plátků týče, na games.cz hodnotili též 9/10, bonusweb.cz byl s 75% kritičtější, podobně jako doupe.cz s 7/10, ale třeba zing.cz byl s 8/10 nadšenější.

Obecně je vyzdvihována věrnost originálu, což sebou ovšem nese i poněkud dřevnější herní mechaniky a na moderní hry nezvyklou porci bloudění a tápání ve tmě. Vizuální stránka je dle všeho trefená naprosto přesně, jak ostatně můžete sami posoudit z dostupného dema. Jinými slovy - vlažnější hodnocení vyplývají především z toho, že je System Shock příliš System Shockem, tzn. pokud vás bavil originál, měla by vás předělávka nadchnout :)

System Shock je dostupný jak na Steamu, tak na GOG.

Že vás nějaké předělávky nezajímají, jelikož preferujete klasiku? Pak vám přijde vhod akce, v rámci které pořídíte System Shock: Enhanced Edition za euro a kousek.

Předělaný System Shock je venku

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Předělaný System Shock je venku"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle