Překvápko – vyšel Secret Agent HD

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Po nedávném remasteru Crystal Caves tu máme další předělávku z portfolia Apogee, tentokráte omlazovací kůrou prošel Secret Agent. Oba remastery má na svědomí studio Emberheart Games, nepřekvapí tedy, že zvolený styl je velmi podobný, což je myslím dobrá zpráva - nejde o předělávku do 3D s mnohými světelnými efekty, nebo podobnou zhůvěřilost, spíše jde o povýšení hry do grafiky ve stylu VGA.

Vydání je to překvapivé, o Secret Agent HD dosud nepadla ani zmínka, nicméně nejde o nějakou odfláknutou rychlovku. Remaster Secret Agent obsahuje kompletní původní obsah, tedy 3 epizody, a také zbrusu novou čtvrtou epizodu o 16 úrovních. Bonusem budiž editor úrovní. Spolu s vylepšením vizuální stránky potěší vaše smysly i nový soundtrack. Hlavní protagonista, agent 006, se též bude muset popasovat se sedmi novými nepřáteli, jen dobře, že mu k tomu pomohou i dva nové power-upy. Sběratelé trofejí mohou lovit celých 44 kousků.

Secret Agent HD je k mání jak na GOG, tak na Steamu, a nutno poznamenat, že za cenu více než sympatickou - necelých 7 eur. Hra je dostupná jak pro Windows, tak pro Linux. Pro spuštění budete potřebovat Core 2 Duo, 512MB RAM a aspoň Windows 7. Pro DOS bohužel remaster opět nevyšel ;)

A že původního Tajného Agenta neznáte? Pak vězte, že jde o klasickou 2D plošinovku v klasickém "lo-tech shareware" Apogee stylu. Původní hra běží v EGA grafice v 320x200 a 16 barvách, zvuk zajišťuje PC speaker, zvukovky hra ještě nezná. Pro spuštění postačil procesor 8088 a RAMky bylo potřeba nemnoho, pouhých 512 kB.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Překvápko – vyšel Secret Agent HD"

  • KamilZm napsal:

    Stejně jako u Crystal Caves jsem i tohle hrál v původní verzi, někdy kolem 1995. Crystal Caves HD jsem po vydání s chutí projel a na tohle se také moc těším.

    Vůbec netuším proč, ale strašně se mi tyto hry líbí. Nemyslím si ale, že je to (jen) nostalgie, přeci je to už 30 let, takže to musí být dávno zapomenuto. Asi proto, že je to velmi jednoduché na ovládání, má to jasné principy, úrovně nejsou zase tak dlouhé a dohraje to i dřevo jako já (Blackhole, což je prakticky shodný žánr, jsem nedohrál, pak už mě to ani nebavilo, jak jsem pořád chcípal).

  • King_Marty napsal:

    Tak to by mohl přijít na řadu i Duke Nukem.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle