Připomenutí: existuje Monkey Island Ultimate Talkie Edition

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

V souvislosti s 30. výročím The Secret of Monkey Island je vhodné připomenout projekt, pomocí kterého si připravíte ultimátní klasickou verzi hry. To máte tak - když roku 2010 vyšla speciální edice, obsahovala dabing, předělanou hudbu, novou grafiku a možnost to celé stisknutím jediné klávesy přepnout do klasického retro módu. Jenže co když chce hráč to nejlepší z obou světů, tedy dokonalou původní grafiku a zároveň dabing, kdy Guybrushe opět namluvil nepřekonatelný Dominic Armato, který mu poprvé hlas propůjčil v The Curse of Monkey Island?

Připomenutí: existuje Monkey Island Ultimate Talkie Edition

Na tuhle možnost autoři speciální edice nepomysleli, a tak museli nastoupit fanoušci, kteří celý problém rozlouskli s lehkostí, s jakou Guybrush zadrží dech na 10 minut. Výsledkem je The Secret of Monkey Island Ultimate Talkie Edition, nástroj, který vezme data ze speciální edice a přechroustá je do podoby hotových celků připravených buďto pro spuštění pod ScummVM, nebo dokonce pod DOSem.

Jednoduše stáhněte MI1 Ultimate Talkie Edition 1.02.zip, k němu do adresáře tools nakopírujte soubor xWMAEncode.exe, který je v downloadech též dostupný, a k tomu celému nakopírujte soubor monkey1.pak s nezbytnými daty. Chroustání bude nějaký čas trvat, nástroj musí zpracovat veškeré audio, ale výsledek určitě stojí za to. Btw. nebude to fungovat s původní DVD verzí speciální edice, která zdá se nemá data v potřebném formátu.

Ten samý nástroj je dostupný o pro speciální edici dílu druhého.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle