1701.cz - retrogaming merch

QFG4 Enhanced, vylepšený a opravený Quest for Glory IV

Sierrácká adventurní série Quest for Glory se v našich končinách těší mimořádné oblibě, vyšla totiž jako vítaná chuťovka na cover discích magazínu SCORE. Mnohé z vás tak potěší novinka Quest for Glory IV: Shadows of Darkness Enhanced, což je fanouškovský patch opravující mnohé problémy, kterými původní hra trpí.

QFG4 Enhanced, vylepšený a opravený Quest for Glory IV

(Chtěl jsem šortku doprovodit nějakým pěkným obrázkem, bohužel hra začíná v jeskyni svěračů. Tak tady to máte - Bájná Jeskyně Svěračů!)

Už jen to, že QFG4 Enhanced odstraňuje ze hry veškeré mrtvé konce, si zaslouží aplaus. Dále jsou opraveny otravné bugy a vylepšeny některé animace a zvuky. Zásadní změny se týkají i herního obsahu, který byl štědře doplněn, a to např. o celou hodinu namluvení, konkrétně jde o vypravěče v podání John Rhys-Daviese (Gimli!), vráceny byly také některé vystřižené scény, dialogy a setkání.

Patch je kompatibilní s původní verzí spuštěnou pod DosBoxem, i se ScummVM. A nejde o nějaký hack, autor použil existující patch systém, tzn. hru opravil stejným způsobem, jako hry opravovala sama Sierra. Jelikož jde o patch, budete samozřejmě potřebovat i hru jako takovou - naleznete jí na GOG v rámci balíčku Quest for Glory 1-5.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

10 patronů přispívá částkou 946 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »

Shadow bazar, retro herní džungle