SimCity: Enhanced Cinematic Multimedia

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Myslel jsem, že mám všechny verze prvního dílu série SimCity důkladně zmapované, nicméně hle, šeredně jsem se mýlil! Hra SimCity: Enhanced Cinematic Multimedia, známá také jako SimCity: Enhanced CD-ROM, až donedávna unikala mým slábnoucím zrakům.

Pochopitelně jsem ihned svižně kliknul a zamířil do těch částí internetu, kde staré hry polozapomenuty odpočívají a čekají na zvídavé digitální archeology. Na své pouti jsem se musel proklestit skrz 401 strašlivých MegaBajtů, abych nakonec svedl lítý boj se záludným DosBoxem a jeho nečistými posluhovači mountováním a konfigurací.

Dobrá věc se nakonec podařila a já se tak mohl začít kochat rozšířenou multimediální edicí mého oblíbeného SimCity. Co vám budu povídat, je to trošku bizár.

SimCity: Enhanced Cinematic Multimedia

Na první pohled je vše v pořádku - grafika se povedla, těch 256 barev hře vyloženě sluší a v porovnání s grafikou původní je to jednoznačně pokrok. Jenže pak jsou tu zvuky. A videa. Hra je nacpaná namluvenými komentáři, které jsou k smíchu tím špatným způsobem. Nic proti jejich informativní hodnotě, hráč se dozví to, co potřebuje, jenže vývojáři se patrně rozhodli dělat humor a dali tak některým komentářům přízvuk. Některé komentáře tedy čte jako-jamajčan, některé zas jako-skotka, přičemž obojí zní stejně blbě a v obou případech vám je za dabéry trapně.

A u komentářů dělání humorů nekončí. Ještě jsou tu videa. Hra je jimi prolezlá skrz naskrz, nejjednodušeji se k některým šťavnatým kouskům dostanete prostřednictvím katastrof. Abych vás ušetřil utrpení z hraní, připravil jsem pro vás krátkou ukázku, viz níže. To první video s říhajícím individuem, to je prosím peek, kterými vás hra během hraní odměňuje. Ano, čtete dobře, odměnou za hraní vám budiž video s dobytkem, co krká! PROČ?!

Naštěstí, NAŠTĚSTÍ jdou jak komentáře, tak videa vypnout, takže nakonec vám zbude klasické SimCity s lepší grafikou a několika stručnými namluvenými zprávami (dopravní zácpy, zemětřesení apod.) Pokud to srovnám s původní hrou, tak mi vychází, že na CD naleznete 400MB sajrajtu a 1MB solidní hry.

"Pojďte pane, uděláme CD-ROM verzi původního Sim City, kde vylepšíme grafiku a plácnem k tomu video, kde se krká! Z toho se lidi nadšením znečistí! CDčko naplněné až po okraj kvalitou!" Jak je vidno, tuhletu multimediální revoluci doprovázely otřesné porodní bolesti. Jako by nestačily FMV adventury.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"SimCity: Enhanced Cinematic Multimedia"

  • Harry napsal:

    Pěkné letiště na rok 1912 ;) Díky moc za video, ušetřils nám čas a nervy. Každopádně pěkný archeologický výkon. Osobně jsem hrál právě hlavně SC1, další díly už mě ve velké konkurenci jiných her tak nebraly.

  • lucky devil napsal:

    „Dráček“ pěknej. :D

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle