Return to the Roots, neoficiální Settlers 2 remake

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Klasiku, kterou je real-time strategie The Settlers II: Veni, Vidi, Vici, jsem zde na HV trestuhodně opomíjel, tímto si to doufám drobně spravím.

Return to the Roots je neoficiální fanouškovský open-source remake Settlerů dvojek, s podporou moderních operačních systémů a vysokých rozlišení. Remake je dostupný pro Windows, Linux a MacOSX. Kromě hrstky drobných vylepšení by zážitek z hraní měl být zcela identický se zážitkem z původní hry. Tu ostatně budete potřebovat, protože remake není distribuován s příslušnými datovými soubory.

Return to the Roots, neoficiální Settlers 2 remake

Return to the Roots nespadl z nebe, je ve vývoji již od roku 2007, tzn. je o rok starší, než váš oblíbený web ;) Aktuální vývojový nightly build má implementovány skoro všechny mechanismy z původní hry, stable verze 0.9.4 je na tom jen o málo hůře. Remake podporuje hru po síti, v případě jednoho hráče pak volnou hru, kampaň stále ještě chybí.

A pro úplnost - máte ještě jednu další možnost, jak si zahrát pohlednou 2D "settlerovku" v open-source provedení, a to díky projektu Widelands. Což není remake, ale klon, ovšem opět vycházející ze Settlers II, společnou DNA nelze přehlídnout.

A pro úplnou úplnost - originál je k zakoupení na GOG, viz The Settlers 2: Gold Edition. A bloudi, kteří preferují 3D grafiku, též nepřijdou zkrátka, a to díky oficiálnímu remaku The Settlers 2: 10th Anniversary z roku 2006.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Return to the Roots, neoficiální Settlers 2 remake"

  • barold napsal:

    RTTR je opravdu skvělý počin. Pokud se nepletu, je to snad jediný způsob, jak si dnes snadno zahrát po síti. Hrajeme s dětmi už cca rok. Každý pěkně ve svém pokoji. A vše tak pomalu, klidně plyne :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle