Hotovo: Ambermoon open-source remake

Vida, jeden z těch projektů, které se podařilo vcelku brzy dotáhnout do úspěšného konce. Před několika měsíci jsme mohli okusit první chutná sousta, viz V přípravě: Ambermoon open-source remake, a dnes je tu plně hratelná verze 1.0.0, i když zatím stále testovací.

Hotovo: Ambermoon open-source remake

Pro osvěžení - Ambermoon.net je reimplementace RPGčka Ambermoon (1993). Projekt je napsán v C#, má dostupné verze pro Windows, Linux i MacOS, a můžete si díky němu dopřát tohoto předchůdce Albionu bez nutnosti rozběhávat emulaci Amigy, pro jiný počítač totiž Ambermoon tehdy nevyšel. Hra je ke stažení kompletní, tzn. nemusíte lovit datové soubory po všech čertech, přibalena jsou data z anglické a německé verze hry.

Hotovo: Ambermoon open-source remake

TIP: Hra si po prvním spuštění vytvoří konfigurační soubor. Pokud budete hrát v okně, doporučuju jej zeditovat a a v parametrech width a height nastavit celočíselný násobek 320x200, např. 1280x800. Hra totiž používá integer scaling a výchozí hodnoty rozlišení, které jsou zvláštním způsobem určeny automaticky podle parametrů monitoru, se s celočíselnými násobky míjí, výsledkem je zprznění původní grafiky, zvlášť patrné je to na textech, kdy je každé písmeno jinak silné.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Hotovo: Ambermoon open-source remake"

  • HonzaP napsal:

    Je to verze 1.0 TEST, zatím. :)
    Beztak ještě budou nějaké opravy a novější verze, ale Pyrdacor je rychlý jak blesk, takže to nebude trvat dlouho.

    • Sledge napsal:

      No však tam píšu, že je to testovací :) Ale beru to jako “full feature” verzi, jen s možnými drobnými chybami a přehlédnutími. A rychlej teda je, vždyť od té první alfy je to asi 8 měsíců :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 074 Kč měsíčně

Již přispělo 12 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »