SimRefinery, ztracená hra od studia Maxis zachráněna

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Před nedávnem vyšel na serveru obscuritory.com článek o programech, které studio Maxis (pod značkou Maxis Business Simulations) vyrábělo na zakázku pro firmy a státní agentury. Tento obskurní software stavěl na principech Sim* her, ale byl míněn jako plánovací / simulační / vzdělávací. Téměř žádná z těchto pseudoher nebyla určena pro veřejnost, ale např. simulace SimHealth byla běžně v prodeji.

SimRefinery, ztracená hra od studia Maxis zachráněna

Za nadobro ztracenou byla považována simulace SimRefinery, kterou si u Maxisu objednala společnost Chevron Richmond Refinery.

SimRefinery měla představit zaměstnancům Chevronu základní principy fungování komplexního celku, kterým rafinerie je. Nemělo jít tedy o detailní edukační software, spíše šlo o to, aby specialisté z jednotlivých sekcí měli představu, co se odehrává na jiných pracovištích.

Hra nebyla v běžném prodeji, šlo o interní materiál firmy, který se nikdy oficiálně "nedostal ven". Ovšem v reakci na článek, resp. jeho přepis na serveru arstechnica.com, jeden ze čtenářů kontaktoval známého, který v Chevronu pracoval, a který dle všeho kopii SimRefinery měl - fotografie diskety byla přesvědčivým důkazem. A skutečně, uběhly dva týdny a SimRefinery je ke stažení na archive.org.

SimRefinery, ztracená hra od studia Maxis zachráněna

Bohužel nejde o kompletní build, ale o prototyp. Je sice z velké části funkční, řada funkcí nicméně implementována nebyla. Ale nevadí! Na první pohled je patrné, že rozhraní vychází z prvního SimCity. A jak se dá čekat, jde o aplikaci pro DOS. Tedy stahujte, rafinujte, bádejte ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"SimRefinery, ztracená hra od studia Maxis zachráněna"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle