Slipstream a Horizon Chase Turbo, dvě retro novinky pro příznivce klasik typu Lotus či Outrun

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Na Steamu se nově objevily dvě velezajímavé závodní novinky. Nemíří směrem k realistickému zpracování rychlé jízdy, naopak, inspirují se v klasikách typu Outrun či Lotus, a nabízí svižné arkádové závodění bez nějakého zbytečného zdržování se s příčetnou fyzikou. Zatáčky se v tomto specifickém žánru projíždějí hyper-rychlostí a zásadně smykem. A i když mají oba tituly stejné zdroje inspirace, jdou na jejich moderní zpracování trochu jiným způsobem.

Autoři hry Slipstream zvolili těžké retro a nezastavili se před ničím. Záměrně omezená a vkusně zvolená barevná paleta, low-res vzhled (byť ve vysokém rozlišení), 2D grafika, prostě vše tak, jak to znáte, jen takové... vysokooktanovější :) Hra se chlubí dvacítkou tratí, třemi herními módy, pěti vozy a retro-synth-pop / jazz soundtrackem. V budoucnu by měl přibýt i lokální multiplayer a editor tratí.

Slipstream a Horizon Chase Turbo, dvě retro novinky pro příznivce klasik typu Lotus či Outrun

Horizon Chase Turbo zvolil cestu těžce stylizované, ovšem dokonale vyleštěné 3D grafiky. Ti mladší z vás, kteří hranaté pixely jednoduše nemohou vystát, si tak mohou vychutnat klasickou hratelnost, ovšem v moderním hávu, včetně aktuálního buzzwordu, tedy 4K rozlišení. Na hráče čeká 109 tratí, 31 aut, online multiplayer a lokální split-screen multiplayer až pro čtyři hráče. Soundtrack vytvořil Barry Leitch, který stojí mimo jiné za hudbou z her Top Gear a Lotus Turbo Challenge.

Slipstream a Horizon Chase Turbo, dvě retro novinky pro příznivce klasik typu Lotus či Outrun

Má volba? Ač má Horizon Chase Turbo online mód a skutečně bohatou nálož obsahu, bez váhání bych sáhl po hře Slipstream. Jak jsem tu hru viděl (a slyšel!) v pohybu, byl jsem zaháčkován ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle