Street Rod remake existuje, ale nezahrajete si ho

Dějí se věci! Externí informátor @petrkratina mě zpravil o existenci moderní předělávky závodní klasiky Street Rod.

Po předělávce tohoto klenotu polského vývoje volám již roky, ta hra je jednoduchá, zábavná, s dobrým nápadem, AAA titul se kolem toho nevystaví, ale indie jednohubka by z toho byla lahodná. A proč remake? No protože jízdní model původní hry je dokonale ohavný. Stačilo by Street Rod posunout jen o pár let blíže současnosti, úplně by stačila fyzika a grafika na úrovni Stunts, samozřejmě vše trochu učesanější a ve vysokém rozlišení. Ale nechme snění, remake existuje...

...ale nezahrajete si ho. Jde o dílo freelancera @pecamardelli, který hru sice vytvořil, ale záměrně jí nikdy nevypustil do světa, nedostal totiž zatím povolení od držitele autorských práv. Hra je vytvořená pomocí nástroje GameMaker Studio 2 a nevypadá tak úplně zle. V Google Drive složce naleznete i gameplay video. Na můj vkus je to celé příliš fotorealistické a málo stylizované, ale jako proof of concept a základní stavební kámen to může fungovat znamenitě.

Tak třeba se jednou dočkám...

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Street Rod remake existuje, ale nezahrajete si ho"

 • King_Marty napsal:

  No teda Sledgi, toto mi nedělej. Teď mám chuť si zahrát alespoň jedničku a dvojku.

  • Sledge napsal:

   Já včera půlhodinku u jedničky vytuhl, dokonce už jsem závodil s Kingem, ale bohužel jsem podělal drag race, takže mě čeká další grind… :)

   • Guldy napsal:

    Chyby, zatykacky, bouracky, zniceny prevodovky se obcas stavaj.. taky na to zapominam, ale je tam save :) pouzivas nebo odmitas?

 • Guldy napsal:

  Fotka z jizdy se mi jako nejaky early concept libi. Fotka z garaze pusobi jako vystrizeny papir, ale celkove to furt vypada “upgradovane”..

 • Pelikan napsal:

  To nevypadá vůbec špatně!

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 12 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »