Super Mario 64 port pro DOS

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Kdo si počká, ten se dočká! Zjevně. Trvalo to pouhých 24 let od vydání původní hry a Super Mario 64 je nyní hratelný i pod DOSem. Já to tvrdím pořád, že jiný OS v podstatě nebyl třeba :)

Novinka vychází z nedávno uvedeného PC portu. DOSový port podporuje 3dfx Voodoo, i s pomocí tohoto ďábelsky výkonného 3D akcelátoru ovšem budete potřebovat celkově mocný systém, port není příliš optimalizovaný a nároky na výkon jsou značné.

Binárky bohužel nejsou k dispozici, zájemce o hraní SM64 pod DOSem si vše bude muset zkompilovat sám. Kdyby se to snad někomu "zbuildit" podařilo, dejte vědět, rád bych to zkusil na své P3 retro sestavě :)

Aktualizace: Díky ochotně schopnějších jsem měl možnost vyzkoušet DOSový port na reálné mašině s Pentiem III / 933MHz. Grafická karta je irelevantní, běží to v softwarovém módu. A jako - hýbe se to, ale hrát byste to nechtěli, do plynulosti má hra daleko. Naštěstí se situace trochu zlepší ve chvíli, kdy v konfiguračním souboru nastavíte texture_filtering na false. Pak to zdá se těch 30 fps, na kterých se drží vsync, +- zvládne :)

Super Mario 64 port pro DOS

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle