The 8-Bit Guy: recenze The C64 Mini

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Na Youtube kanále uživatele The 8-Bit Guy vyšla recenze nové retroherní krabičky jménem The C64 Mini. O té jsem psal pár měsíců zpět, takže jen stručné shrnutí: The C64 Mini se veze na vlně úspěchu NES / SNES mini, jde o retrokonzoli, jejíž vnitřek ukrývá ARMovou desku, na které běží Linuxové jádro a patřičný emulátor.

Můj dojem z výrobku je po shlédnutí recenze ten, že je lepší zakoupit Raspberry Pi, třeba v jeho nejnovější a nejvýkonnější verzi Raspberry Pi 3 Model B+, a celé si to naemulovat po svém. Jediná skutečná přidaná hodnota, kterou u The C64 Mini vidím, je joystick ve stylu legendárního modelu Competition Pro. Kladný bodík dále přidám za těch pár zajímavých licencovaných her a hezkou krabičku.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"The 8-Bit Guy: recenze The C64 Mini"

 • Jirka napsal:

  A já si celou dobu myslel, že ta klávesnice je funkční – resp. nenapadlo mě, že by neměla být.

  • Sledge (admin) napsal:

   Měla by k tomu jít připojit klasická USB klávesnice. Docela chápu, že zvolili tuhle cestu, funkční mini-klávesnice by to dost prodražila, ale taky mi to přijde trochu škoda, aspoň něčím to mohlo být zajímavé .)

 • lasice napsal:

  me to nejak nezaujalo a to jsme na C64 v roce 89 zacinal, mam doma 2 fukncni kusy, planuju koupit ultimate 1541-2 nebo ultimate64 jeste uvidim, toto je proste bes a joy competition rozhodne neni zadna vyhra… :D

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle