The Aching, komerční novinka pro DOS

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Ne každý tvoří nové hry pro DOS jen pro potěchu úzké komunity, jsou i tací, co se snaží z nostalgických hráčů vytáhnout mrzký peníz, protože, považte, si chtějí dopřát toho rozšafného luxusu mít střechu nad hlavou a jídlo na talíři! Nízké, zavrženíhodné, odporné...

Takovou novou DOSovou hrou je i hororová adventura The Aching od týmu Hadrosaurus Software, která lačného hráče přijde na 7 dolarů. Kromě hry samotné jsou ke stažení i připravené balíčky pro Windows, Linux a MacOS. Stejně tak je pro všechny platformy dostupné demo, které ovšem není hratelné, prezentuje se samo.

V audiovizuálním zpracování, které evokuje rané adventury od Sierry, se vydáte do temného světa na pomezí snu a noční můry, jen vy, samotni, bez vzpomínek, se stříbrným medailonkem v kapse. Kdo jste? Kde jste? A co ten medailon? Je jen na vás, zda rozlousknete pekelně hádanky a doberete se odpovědí.

The Aching, komerční novinka pro DOS

Adventura The Aching je navržena speciálně s ohledem na počítače řady Tandy 1000, a jako taková dokáže využít standard Tandy 3 Voice, typicky prostřednictvím čipu Texas Instruments SN76496. Ale žádný strach, hra poběží i na obyčejném PCčku, splňuje-li tyto minimální požadavky:

  • 8086 / 10 MHz
  • 384KB of RAM
  • grafika Tandy 16-color (TGA) či EGA 16-color
  • zvuk Tandy 3-voice sound, Roland MT-32, Sound Blaster, Tandy DAC, Disney Sound Source
  • a samozřejmě MS-DOS

The Aching, komerční novinka pro DOS

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle