TNDLPT, Tandy zvuk přes paralelní port

PC kompatibilní počítače Tandy 1000 od Tandy Corporation byly vybavené zvukovým řešením založeném na čipu Texas Instruments SN76489. Příznivci DOSových her si položky "Tandy Sound" v nastavení mnoha her bezpochyby všimli. A nyní si toto zvukové řešení mohou užít na vlastní uši a nemusí k tomu shánět Tandy PC.

TNDLPT, Tandy zvuk přes paralelní port

Stačí zakoupit novinku TNDLPT na osvědčeném e-shopu SerdaShop. Zařízení je určené k připojení do paralelního portu, o napájení se stará USB konektor. Na TNDLPT samozřejmě najedeme kvalitní zesilovač a čip SN76489, výstupem budiž mono 3.5" jack, k dispozici je i regulace hlasitosti. Pro zajištění kompatibility je nutné mít zavedený rezidentní ovladač TNDLPT.com - minimální požadavky nejsou uvedeny, takže je šance, že to pofrčí i na XTčku.

Cena TNDLPT je 37 eur za kit, popř. 56 eur za zhotovený komplet, a konečně 71 eur za zhotovený komplet ve slušivé krabičce.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 13 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »