The Force Engine – Dark Forces moderně a plně hratelně

Když jsem před časem vyhlašoval hrou měsíce Star Wars Dark Forces, byl The Force Engine ještě v plenkách, ale vývoj svištěl rychlostí Millennium Falcona - včera vyšla verze 0.9, která sice ještě není úplně hotová, jeden či dva chrobáci se v kódu schovávají, a renderer potřebuje poštelovat, ale to neva, Star Wars Dark Forces jsou díky the The Force Engine plně hratelné na moderních systémech!

The Force Engine – Dark Forces moderně a plně hratelně

Největší změnou ve verzi 0.9 je implementace iMuse, tedy legendárního lucasovského systému, který má na starost dynamickou hudbu, a který můžete znát i z her jako Monkey Island 2 či Tie Fighter. Díky funkčnímu iMuse je audiovizuální zážitek kompletní a nešizený.

Ostatní triky, které The Force Engine sype z rukávu, jsou očekávatelné - podpora vysokých rozlišení, širokoúhlého zobrazení a moderních ovládacích schémat. V tuto chvíli jsou dostupné binárky pro Windows, Linuxoví mágové si musí zakompilovat, zdrojáky tu jsou. Aktuální verze podporuje jen Dark Forces, ale ve verzi 1.0 půjdou rozběhat i Outlaws.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1 552 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš XGLOBE - 4mmRetro podložka pod myš XGLOBE - 4mm 230 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle