Zahrajem (hra měsíce): Star Wars Dark Forces

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Pardon za drobné zdržení, úpím pod tíhou povinností. Ne snad, že bych trávil čas hraním předchozí hry měsíce, plošinovky Indiana Jones’ Greatest Adventures. V té jsem se dostal přibližně ke konci první třetiny a tím asi končím. Není to úplně zlé, po grafické a zvukové stránce nemám výhrad, ale jinak je to... inu, plošinovka, navíc s vysokou intenzitou zákeřných nasrávacích pasáží. Tedy dost bolo Indyho, ale s mistrem Lucasem zůstaneme i nadále, jelikož přešaltujme na Star Wars.

Zahrajem (hra měsíce): Star Wars Dark Forces

Konkrétně na Star Wars: Dark Forces, kterážto FPS akce si ve SCORE č. 15 vysloužila hodnocení 91% a označení "hra měsíce". Sešlo se to hezky, protože toto Score opět nemělo příliš her, které bych měl chuť zahrát. Snad možná simulátor Wings of Glory mě mírně oslovil, ale jasnou řečí hovořili jen a pouze Dark Forces, u kterých jsem pár hodin v minulosti strávil, ale do konce je nedobrusil. Tak snad tentokrát?

Zahrajem (hra měsíce): Star Wars Dark Forces

Žádná velká zrada v tom pro mě nevězí, vím přesně, co mám čekat - takovou trochu lepší Doomovku zasazenou do obecně oblíbeného univerza. Ne nějaké řečičky o revolučních hrách si v tomhle případě nepotrpím, na to si to pamatuju moc dobře - co level, to bludiště rozlehlosti Hvězdy smrti, pár slušných animaček, spíše hnusné textury, propracovaná zvuková stránka a 2.5D engine, který je tak tak schopný to uspokojivě rozhýbat. A dá se v tom skákat. Hmm. Co to tam v dáli skřípe a prská? Aha, to brousíte vidle a zapalujete louče. No tak zatím tlumte hněv, od toho mého posledního pokusu uběhlo pár let, možná jsem zmoudřel a ze hry budu nadšen ;)

Zahrajem (hra měsíce): Star Wars Dark Forces

Star Wars Dark Forces jsou legálně k mání na GOG. Bohužel v tuto chvíli není dostupný žádný engine, který by Dark Forces spolehlivě rozběhal na moderních strojích, bez DosBoxu či reálného DOS PC to nepůjde.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zahrajem (hra měsíce): Star Wars Dark Forces"

 • Ondra napsal:

  Dohral jsem ji nedavno. Za me hodne nedocenena hra. Atmosfera je perfektni a design urovni, kdy kazda je uplne jina, jakbysmet.

 • Pollux napsal:

  Rozehrál jsem několikrát, ale je pro mě docela velká překážka, že je omezený počet sejvů :D u pozdějších map je to docela hard

 • Pepe II napsal:

  Kdysi jsem DF dohral do konce. Co se tyka enginu na soucasny pocitace, tak taky existuje, DarkXL. Nezkoušel jsem ho tedy do konce, ale běželo to.

 • VincentVegaSA napsal:

  Odporúčam Star Wars: Dark Forces verziu pre apple MacOs. Táto verzia je vydarená nielen pre vyššie rozlíšenie.

 • next_ghost napsal:

  Před lety se pár fanoušků pustilo do remaku na enginu Jedi Academy, ale bohužel ho nedokončili a zbylo z něj jen tohle demo:
  https://www.moddb.com/mods/dark-forces-a-mod-for-jedi-academy/downloads/dark-forces-mod-demo-2008

 • Krtek napsal:

  Tohle jsem rozjel loni na Penťákovi a uvíznul hned v první epizodě. Nešlo nikam dál jít nebo jsem se motal pořád dokola. Jinak bych o asi zchroupnul.

 • Ringo napsal:

  Dark Forces je doslova reklama na žánr, který jinak moc nemusím, prostě pecka. Nemám jinak rád Doomovky, ale Dark Forces mi připadal skoro až něco jako System Shock, což je nad FPS věc. Strašně mě bavil, bohužel jsem jej nedohrál. Hecnul jsem se totiž k hraní teprve nedávno, nevím jestli to je tři roky nazpět. Ztroskotal jsem na nemožnosti ukládat během mise a ty byly někdy docela rozsáhlé a třeba odpadní systém s drtícími zdmi byl fakt o hubu a to když jsem po haluzi proskákal, tak mě tam na závěr přivítal boss, u kterého mám pocit, že hra neběží rychlostně korektně, protože se jen zjevil, dotkl se mě a bylo po mě. Přitom jsem měl cycles v dosboxu sražené docela nízko, aby nebyl pohyb jak z praku. Neměl jsem vůbec šanci nějak zareagovat. Ale už si nepamatuji v které misi to bylo. Ale strašně rád bych si hru někdy projel a dokončil ji, jen se obávám, že by to muselo být jen tak ze zvědavosti, jako procházečka s cheaty, což nemám rád, neměl bych pak pocit, že jsem to regulérně pokořil.

 • Ralfeek napsal:

  Tak táto hra mi dosť dlho unikala, teraz mám aspoň väčšiu motiváciu ísť do nej. Dik za upozornenie na môj rest.

 • Doomtrooper napsal:

  Tak pro me byla Dark Forces kdysi zklamanim a uz jsem se k ni nikdy nevratil. Zpocatku me uchvatila atmosfera a zvuky ale po par levelech jsem nekde zakysnul a nemohl dal. Zkouseli jsme to tenkrat pak i s kamaradem a nemohli na prijit na to jak dal. Ta zbytecna neprimocarost hrozne kazila dojem z fps akce a obcasne nesmyslna umrti genarovana prostredim to jen vice zpomalovalo a nicilo dojem plynulosti. Frustrovani po hodinach neuspechu a opakovani jsme to zapichli a vratili se k Doomu. :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle