The Sinden Lightgun, světelná pistole kompatibilní s LCD

Klasické světelné pistole ze starých konzolí mají ten nepříjemný neduh, že nefungují s moderními LCD zobrazovadly. Takže do NESu vložíte Duck Hunt, konzoli zapnete, a pak už jen frustrovaně sledujete, jak se vám podvraťák chechtá a kachny si bezstarostně létají všemi směry.

Nadešel ale čas odplaty! Díky zbrusu nové světelné pistoli The Sinden Lightgun budou opět virtuální louky posety zdechlinami pixelového ptactva! Tedy v případě, že všechny ty klasické staré střílečky proháníte v emulátorech, Sinden Lightgun je totiž zařízení určené k připojení k USB portu, ovladače budou dostupné pro Windows a Linux.

Pistoli si zatím nelze zakoupit, ale můžete si jí "předobjednat" na Kickstarteru. Cena je stanovena na 80 britských liber, což je toho času bezmála 2 400 Kč. Zdá se to dost, nicméně hardware je podstatně složitější, než tomu bylo u starých zařízení stejného typu. Takový NES Zapper rozhodně neobsahoval vysokorychlostní kameru a CPU pro zpracování obrazu. Kampaň už je v tuto chvíli bezpečně zafinancována.

The Sinden Lightgun, světelná pistole kompatibilní s LCD

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Líbil se vám článek? Podpořte jej sdílením :) Případně zvažte finanční podporu webu.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)