TIP na nákup: 4GB CompactFlash za 79 Kč

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Jak nás na fóru upozornil Pelikán, v obchodě TS Bohemia mají v rámci slevových akcí čtyřgigabajtové CF karty značky SONY za pouhých 79 Kč.

Všemi možnými zařízeními sice vítězně táhnou mrňavé SD karty, ale CompactFlashky se báječně hodí do starých počítačů coby pevné disky, ať už jde o PC, Amigu či cokoli dalšího s klasickým IDE rozhraním. Takže doporučuju dva tři kousky do zásoby koupit, cena je skvělá a dokonce i kapacita je téměř ideální (bodly by i dvougigovky).

TIP na nákup: 4GB CompactFlash za 79 Kč

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"TIP na nákup: 4GB CompactFlash za 79 Kč"

 • Powerack napsal:

  Chtělo by to ty dvougigovky. Takhle polovinu kapacity na 486 vůbec nevidím, takže se využije jen z půlky (zkušenost s již vlastněnými dvěma kusy 4 GB). BIOS to vidí jako necelé 2 GB, FreeDOS to samé, v DOSu 6.22 je potřeba to ještě rozsekat na 4 oddíly po zhruba půlgigu, protože opět nevidí disky větší, než 512 MB… Ale i tak je to super cena. Hnedle jsem objednal tři.

  • Sledge (admin) napsal:

   Mě ve 486ce (ten Globalyst) běží i ta 4GB (2x2GB oddíl). A třeba Amiga bez problémů taky pojme celé 4GB. Nicméně jo, 2GB karta by byla o chlup univerzálnější :)

   • Powerack napsal:

    No ono to možná bude řadičem. A nebo že by to neuměl BIOS? Čistý DOS (6.22) vidí klasický pevný disk o velikosti cca 640 MB, ale oddíly na CF jdou vytvořit max 512 MB. Fakt divné.

   • Krtek napsal:

    Tak Amiga v tomhle předběhla dobu (jako třeba s „problémem roku 2000“), Už od začátku dokázal její filesystém a řadič naadresovat 4 GB disky. PC svět snad do doby Pentií tvrdnul na 512 MB.

    • ehee napsal:

     U amigy byla sranda, ze ten jeji originalni soft na rozdelovani disku pri velikostech nad 2GB ukazoval minusove hodnoty, ale stejne to fungovalo.
     Omezeni radicem tam nebylo, pri pouziti jinych filesystemu se da pouzit disk i s daleko vetsi kapacitou jak 4GB. Dokonce existuje patch na FFS, ktery pak dokaze pouzivat az 127GB oddily (jen ten prvni se systemem musi byt do 2GB).

 • Srandista napsal:

  A sú preč…

 • Springy napsal:

  Já těch 2 GB karet mám celkem dost. Na Amigu je to malé a čistě dos PC nemám. Takže je klidně můžu vyměnit za větší :D

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle